Specjalista ds. Zgodności Produktu - Product Compliance Officer

Air Liquide Polska Sp. z o.o.

  • Dąbrowa Górnicza

    Dąbrowa Górnicza, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Analiza bieżących przepisów i regulacji mających wpływ na oferowane produkty, wyciąganie wniosków, doradztwo i nadawanie kierunku działaniom w poszczególnych obszarach

  • Pełnienie roli osoby pierwszego kontaktu w zakresie aktualizacji przepisów prawnych i regulacji dotyczących wprowadzania produktu do obrotu (produkcja/ import, dopuszczanie produktów, zatwierdzanie substancji, rejestracja, notyfikowanie, ograniczenia i zakazy stosowania substancji) oraz dystrybucji i serwisowania gazu.

  • Ścisła współpraca z interesariuszami (m.in. menedżerami ds. rozwoju produktu, liderami domen regulacyjnych, menedżerem BHP), doradztwo w kwestiach wynikających ze zmian legislacyjnych

  • Koordynowanie procesu oceny wpływu zmian klasyfikacji BHP i zgodności dla nowych produktów

  • Organizacja ewidencji kart charakterystyk produktu i powiązanych procedur

  • Prowadzenie aktualizacji dokumentacji autoryzacyjnej (na poziomie krajowym) we współpracy z kierownikiem ds. rozwoju produktu i aktywna współpraca z kolegami odpowiedzialnymi za aktualizacje zatwierdzania na poziomie UE

  • Współpracuje z ekspertami wewnętrznymi i zewnętrznymi w zakresie REACH i CLP przy aktualizacji dokumentacji

  • Walidacja narzędzi operacyjnych dla sprzedaży i dystrybucji (np. narzędzia informatyczne do blokowania niewłaściwej sprzedaży lub zbierania informacji istotnych dla tych przepisów)

  • Rozpowszechnianie informacji o wymaganiach i regulacjach współpracownikom w całym łańcuchu dostaw produktu (od zaopatrzenia do dalszych jednostek operacyjnych, takich jak centra napełniania, transport, jednostki magazynowe i klient końcowy) przed dostarczeniem produktu

  • Koordynacja procesów gwarantujących zgodność z przepisami dotyczącymi wprowadzania produktu do obrotu.

  • Współpraca z zewnętrznymi podmiotami gdy projekty wymagają dodatkowego wsparcia lub konkretnej wiedzy regulacyjnej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe na kierunkach: chemia, inżyniera chemiczna, ochrona środowiska

  • Minimum 2 letnie doświadczenie w obszarze w obszarze operacji/ rozwoju produktu czy zapewnienia zgodności/ zapewnienia jakości

  • Znajomość regulacji oraz standardów (REACH, CLP, Karty Charakterystyki Substancji Chemicznych)

  • Znajomość narzędzi i technik oceny ryzyka prawnego

  • Znajomość aspektów BHP dotyczących produktu/komponentu, w tym oznakowania produktów do transportu, zagrożeń chemicznych i procesów tworzenia kart charakterystyki (materiału). Znajomość wymagań REACH i zrozumienie parametrów badań toksykologicznych i/lub ekotoksykologicznych).

  • Umiejętność zarządzania projektami

  • Umiejętności analityczne, wyciągania wniosków i interpretacji przepisów

  • Wysokie kompetencje komunikacyjne

  • Nastawienie na realizację celu umiejętności przekonywania innych

  • Samodzielność w działaniu i umiejętność poszukiwania informacji

  • Uprawnienia i doświadczenie jako audytor ISO będzie dodatkowym atutem

To oferujemy

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, będącej częścią międzynarodowej korporacji

  • Praca w systemie hybrydowym (praca z biura i home office)

  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę) i atrakcyjny pakiet socjalny

  • Szkolenia wprowadzające i rozwijające,

  • Ciekawe, różnorodne obowiązki i możliwość zdobycia unikatowych kwalifikacji zawodowych i wiedzy eksperckiej

  • Możliwości rozwoju zawodowego w strukturach firmy w Polsce i za granicą

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

  • dodatkowy urlop

Jako Grupa Air Liquide jesteśmy światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii i usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Jesteśmy obecni w 78 krajach i zatrudniamy około 64 500 pracowników, łącząc globalne doświadczenia z uwzględnieniem lokalnej specyfiki dla ponad 3,8 miliona swoich klientów i pacjentów. Ofertę kierujemy do klientów biznesowych z branż takich, jak hutnictwo, spawalnictwo, elektronika, motoryzacja, chemiczny, spożywczy i medyczny.

Przewiń do profilu firmy