Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Specjalista ds. Zobowiązań i Należności

PGE Energia Ciepła S.A.

  • Gdańska 34A, Szczecin
    Szczecin, zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Gdańska 34A

Szczecin

Twój zakres obowiązków

  • Koordynowanie zadań w zakresie faktur zakupowych, w tym identyfikowanie oraz koordynowanie błędów formalnych faktur zakupowych, wystawianie/ewidencja not korygujących oraz zapewnienie terminowości procesowania dokumentów w SAP w module obiegu faktur zakupowych.

  • Weryfikacja prawidłowości stanu kont księgi głównej w obszarze zobowiązań i należności.

  • Wystawianie potwierdzeń sald, analiza odpisów aktualizujących należności, wyjaśnianie i uzgadnianie wpłat.

  • Czynności w zakresie księgowania wyciągów bankowych, bezpieczeństwa przygotowywanych płatności, przygotowania kompensat i potrąceń.

  • Terminowa windykacja należności zgodnie z przyjętymi zasadami i procedurami.

  • Przygotowanie danych niezbędnych do badania sprawozdania finansowego i oraz innych danych na potrzeby kontroli i kadry zarządzającej.

  • Przeprowadzenie kontroli wewnętrznych procesu księgowania faktur zakupowych, rozliczenia delegacji, oraz obszaru należności.

Nasze wymagania

  • Dwuletnie doświadczenie w obszarze księgowości.

  • Wykształcenie minimum średnie (preferowane wyższe w obszarze rachunkowości i finansów).

  • Znajomość polskich standardów rachunkowości oraz MSSF w obszarze zobowiązań i należności.

  • Podstawowa znajomość prawa podatkowego (CIT, VAT PDoF).

  • Znajomość obowiązujących przepisów w zakresie płatności, dochodzenia należności i sprzedaży.

  • Dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excela).

  • Umiejętność obsługi programu SAP (moduły FI, SD) w stopniu średnio zaawansowanym.

  • Odpowiedzialność, zaangażowanie i komunikatywność.

  • Umiejętność pracy w zespole.

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i dokładność.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w firmie będącej jednym z największych pracodawców w Polsce

  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego

  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą

  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie do prywatnej edukacji dzieci

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • paczki świąteczne

  • możliwość uzyskania uprawnień

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

PGE Energia Ciepła jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Jesteśmy liderem w branży energetycznej i jednym z największych pracodawców Polsce. Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy. Jako Grupa Kapitałowa PGE inwestujemy w przyszłość - zarówno w odnawialne źródła energii, elektromobilność, start-upy, jak i w ciągły rozwój naszych pracowników. Proponujemy atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery pracowników. Dołącz do naszego świata pełnego mocy i energii!

Przewiń do profilu firmy