Logo Pracuj.pl

Specjalista Ewidencji Instrumentów Finansowych

NWAI Dom MaklerskiO firmie

  • Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

NWAI Dom Maklerski

Nowy Świat 64

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie rachunków papierów wartościowych i powiązanych rachunków pieniężnych
  • Obsługa procesów rejestracji papierów wartościowych, agenta i sponsora emisji itp.
  • Rozliczanie transakcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych
  • Czuwanie nad płynnością rozliczeń i poprawnością dokumentacji

Nasze wymagania

  • Wykształcenie minimum średnie, mile widziane wyższe kierunkowe (bankowość, finanse, ekonomia)
  • Znajomość zasad ewidencji papierów wartościowych – warunek konieczny
  • Doświadczenie w prowadzeniu rachunków papierów wartościowych i rachunków pieniężnych
  • Znajomość podmiotów i mechanizmów rynku kapitałowego
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel
  • Wysoki poziom kultury i etyki zawodowej
  • Poczucie odpowiedzialności za jakość i efekty wykonywanych zadań
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Chęć do ciągłego podnoszenia kwalifikacji

Mile widziane

  • Doświadczenie w prowadzeniu rejestru sponsora emisji
  • Doświadczenie w procesach rejestracji papierów wartościowych w KDPW
  • Znajomość zagadnień podatkowych dotyczących dochodów z papierów wartościowych
  • Licencja maklera papierów wartościowych

To oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie, system premiowy, program benefitów
  • Odpowiedzialne i samodzielne stanowisko w dynamicznej firmie finansowej
  • Pomoc w rozwoju kwalifikacji zawodowych

NWAI Dom Maklerski S.A. specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych usług i rozwiązań rynku kapitałowego dla firm i jednostek samorządowych. Naszym Klientom oferujemy usługi w zakresie przygotowania i realizacji transakcji na rynku kapitałowym z wykorzystaniem instrumentów dłużnych (obligacji korporacyjnych), hybrydowych (obligacje zamienne na akcje), instrumentów kapitałowych (akcji), jak i certyfikatów inwestycyjnych (fundusze). W szczególności koncentrujemy się na obsłudze prywatnych i publicznych emisji papierów wartościowych, dla których pełnimy rolę oferującego, jak również zapewniamy kompleksową obsługę około- oraz po-emisyjną.

Specjalista Ewidencji Instrumentów Finansowych, Nowy Świat 64, Warszawa