Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista IT - Administrator systemów Linux

  • Kraków, małopolskie
  • Specjalista
  • 16.06.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Specjalista IT (Administrator systemów Linux)
    Workplace: Kraków

    Co czyni IBM wyjątkowym:

    • globalne miejsce pracy: chcesz rozwinąć swoje zdolności językowe? Zainwestujemy w Ciebie!
    • stabilność: wiodąca pozycja na rynku od 1911 roku
    • elastyczność: rozwój naszych pracowników jest dla nas ważny, dlatego też każdy wakat jest otwarty do rekrutacji wewnętrznej
    • wielokulturowość: różne narodowości zjednoczone w jednym zespole
    • inicjatywa: masz pomysły na usprawnienia? Chcemy je usłyszeć!

    Zakres obowiązków:

    Będziesz częścią zespołu administratorów systemów Linux wspierających środowiska produkcyjne/testowe/developerskie działające w lokalnych Data Centers oraz w IBM Cloud.

    Kluczowe zadania:

    • Instalacja i konfiguracja nowych systemów (systemy operacyjne, middlewares, aplikacje) łącznie z utrzymaniem istniejących.
    • Monitorowanie zdarzeń/obciążenia systemów w celu wyeliminowania potencjalnych problemów oraz ciągłego usprawniania systemów.
    • Rozwiązywanie problemów i zapewnienie spójności oraz stabilności systemów.
    • Ścisła współpraca wewnątrz zespołu jak i również z zewnętrznymi grupami wspierającymi wspólne procesy businessowe.

    Oczekiwania:

    • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (głównie Red Hat)
    • Znajomość technologii wirtualizacji serwerów (głównie VMWare,Xen)
    • Umiejętność automatyzacji zadań (ansible)
    • Znajomość środowisk monitorujących systemy IT
    • Znajomość techonologii backupu systemów
    • Znajomość tematyki sieci komputerowych
    • Znajomość tematyki hardeningu systemów
    • Dobra znajomość języka angielskiego
    • Elastyczność czasu pracy, możliwe nadgodziny, praca poza normalnymi godzinami pracy.
    • Zapewnienie wsparcia dla systemow w trybie 24x7

    Preferowane:

    • Znajomość rozwiązań software'owych IBM
    • Znajomość technologii kontenerów (Docker, Kubernetes)
    • Znajomość tematyki zewnętrznych macierzy dyskowych oraz sieci SAN

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę i rozwój w firmie IT o ponad stuletniej tradycji
    • Prace w doświadczonym międzynarodowym teamie, wdrażającym i zarządzającym aplikacjami businessowymi
    • Możliwość rozwoju i poszerzania kompetencji w zarówno komercyjnych rozwiązaniach IBM jak i w projektach Open Source
    • Możliwość okazjonalnej pracy zdalnej
    • Możliwość uczestniczenia w szkoleniach i kursach językowych
    • Szeroki pakiet dodatków do pensji (Multisport, opieka medyczna, ubezpieczenie, fundusz socjalny)