Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista IT ds. rozwiązań chmurowych

KGHM CENTRUM ANALITYKI sp. z o.o.

  • Gorzowska 2a, Zielona Góra
    Zielona Góra, lubuskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Gorzowska 2a

Zielona Góra

Twój zakres obowiązków

  • Wsparcie firmy w rozwijaniu usług chmurowych w realizowanych projektach

  • Projektowanie, budowanie i uruchamianie usług zarządzania i przetwarzania danych w chmurze

  • budowa rozwiązań z obszaru danych (m.in BigData, Modern Data Warehouse, Data Warehouse Modernization, Data Analytics) w oparciu o środowiska chmurowe (Azure, GCP, AWS).

  • budowa rozwiązań z zakresu Data Governance (Data Quality, Master Data Management, Metadata Management itd.).

  • Projektowanie i konfiguracja w pełni zautomatyzowanych przepływów pracy, aby ułatwić stabilną i wydajną obsługę usług

  • Wspomaganie stabilizacji obsługi m.in. poprzez wdrożenie rozszerzonych możliwości monitorowania

  • Zapewnienie wsparcia eksperckiego partnerom projektu (np. analiza przyczyn niestandardowych problemów)

  • Zabezpieczenie architektury i usług w chmurze

  • budowa mechanizmów transformacji danych, zaawansowanej analityki oraz raportów.

  • Ewolucja architektury usług i wdrożenia w ścisłym powiązaniu z interesariuszami projektu

  • współpraca z klientem w zakresie analizy oraz wykonania wskazanych zadań

  • komunikacja z klientem zewnętrznym.

Nasze wymagania

  • min. 3 letnie doświadczenie w projektowaniu, konfigurowaniu i/lub obsłudze usług w chmurze (np. wdrożenia infrastruktury jako kodu)

  • minimum 3-letnie doświadczenie w rozwiązaniach on-premise klasy BI/Big Data lub roczne doświadczenie w pracy w jednym ze środowiskach chmurowych (Azure, GCP, AWS) w zakresie analityki danych.

  • Doświadczenie w użytkowaniu i/lub projektowaniu REST API, wdrożeniach usług na Kubernetes, wykorzystaniu baz danych SQL

  • Dobre zrozumienie pojęć IT, zwłaszcza związane z operacjami, bezpieczeństwem, systemami rozproszonymi, protokołami sieciowymi

  • Umiejętność szybkiego i chętnego poznawania nowych technologii oraz wspierania w tym kolegów

  • znajomość SQL (dowolny dialekt, T-SQL, PL/SQL…)

  • zrozumienie większości z wymienionych koncepcji z obszaru baz relacyjnych, hurtowni danych, baz analitycznych (OLTP/OLAP), BigData, procesów przetwarzania i transformacji danych (ETL/ELT).

  • doświadczenie lub styczność z niektórymi usługami chmurowymi w obszarze danych:

  • Azure SQL Database, Azure Databricks, Azure Synapse Analytics, Azure Data Factory, Azure Data Lake, Azure Stream Analytics, Azure Analysis Services, PowerBI

  • GCP: Cloud Dataprep, Cloud Dataproc, Cloud Dataflow, Cloud Composer, Cloud Fusion, Cloud Pub/Sub, Cloud Storage, BigQuery, Cloud SQL, Cloud Spanner, Data Studio, Looker

  • umiejętności w rozwiązywaniu problemów oraz analityczne myślenie.

  • znajomość j. angielskiego w mowie i w piśmie.

  • chęć do intensywnego rozwoju w technologiach chmurowych w zakresie analityki danych.

  • Mile widziane:

  • znajomość Scala, Python, Java, JavaScript, C#.

  • certyfikacje chmurowe np.:

  • Azure Fundamentals

  • Azure Data Engineer Associate

  • Google Associate Cloud Engineer

  • Google Professional Data Engineer

To oferujemy

  • Interesującą pracę w rozwijającej się firmie.

  • Dostęp do najnowszych rozwiązań i technologii IT.

  • Możliwość zdobycia doświadczenie w jednej z największych polskich korporacji.

  • Zgrany zespół, z którym będziesz świętować wspólne sukcesy.

O nas

KGHM Centrum Analityki jest specjalistyczną Spółką technologiczną powołaną w ramach Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. Dostarczamy rozwiązania z zakresu analityki danych i wyznaczamy kierunki innowacyjnego rozwoju oparte o najnowsze technologie przyjazne człowiekowi i środowisku. Umiejętne wykorzystanie informacji zaszytych w danych pozwala nam na rozwój zaawansowanych technologii usprawniających procesy wydobywcze i produkcyjne w KGHM.

KGHM Centrum Analityki tworzą ludzie z pasją, którzy nie boją się nowych, ciekawych wyzwań, ludzie którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań, którzy wiedzą, że przyszłe rozwiązania zaszyte są w dzisiejszych danych. Jeżeli podzielasz naszą pasję to zapraszamy do naszego zespołu!

Do aktualnie realizowanych projektów w Grupie Kapitałowej KGHM, poszukujemy osoby na stanowisko: Specjalista IT ds. rozwiązań chmurowych.

Wraz z rozwojem projektów w KGHM CA opartych na chmurze, osoba zatrudniona na tym stanowisku ma szansę stać się jednym z liderów organizacji.