Ta oferta pracy jest nieaktualna od 22 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista/ka ds. BHP

  • śląskie
  • Specjalista
  • 28.05.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Valeo
    Niezależna grupa Valeo jest w pełni skupiona na projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów i modułów w branży samochodowej, jest jednym ze światowych liderów dostawców dla branży automotive. Na całym świecie, w 33 krajach zatrudnia ponad 111 000 Pracowników, którzy każdego dnia dzięki swojej energii i zaangażowaniu przyczyniają się do ciągłego rozwoju Valeo. Łącznie Valeo posiada blisko 190 zakładów produkcyjnych oraz 55 centra Badań i Rozwoju, co przyczynia się do realizowania jednej z głównych misji - tworzenie nowych, lepszych rozwiązań motoryzacyjnych.

    Valeo Lighting Systems - Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia
    Zakład w Chrzanowie produkuje lampy tylne i przednie do samochodów osobowych. Zakład posiada w pełni wyposażone Laboratorium pomiarowe z unikatowym tunelem do badań fotometrycznych. W związku z rozwojem nowych projektów współpracuje z Centrami Rozwoju Valeo w całej Europie.
    Lokalizacja: Chrzanów

    Zakres obowiązków:

    • dbanie o przestrzeganie przepisów i zasad BHP;
    • ścisła współpraca z kierownikiem Działu BHP i Ochrony Środowiska oraz innymi współpracownikami Działu;
    • podnoszenie świadomości z zakresu BHP, ergonomii i ochrony środowiska wśród pracowników;
    • realizacja planów i działań prewencyjnych oraz innych zmierzających do przestrzegania procedur, zasad i instrukcji zakładowych, korporacyjnych oraz przepisów prawa;
    • prowadzenie wszelkiego rodzaju dokumentacji wymaganej prawem oraz zasadami korporacyjnymi;
    • udział w kontrolach i współpraca z organami administracji państwowej w obszarze bhp i ochrony środowiska;
    • sporządzanie raportów środowiskowych oraz uzyskiwanie decyzji środowiskowych zgodnie
      z obowiązującymi wymaganiami prawa;
    • umiejętność oceny i doskonalenie obowiązującego Systemu Zarządzania Środowiskowego oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy;
    • planowanie i realizacja działań wynikających z norm systemowych (środowisko oraz BHP).

    Wymagania:

    • posiadanie uprawnień dla pracowników służby BHP wymagane przepisami;
    • min. 2 - letnie doświadczenie zawodowe w obszarze BHP;
    • znajomość przepisów i ogólnych zasad w zakresie BHP i ochrony środowiska;
    • ogólna znajomość problematyki oraz metod oceny ergonomii;
    • doświadczenie w wewnętrznym audytowaniu organizacji i budowaniu planu naprawczego;
    • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację;
    • analityczne podejście do rozwiązywania problemów;
    • umiejętność pracy w zespole oraz komunikatywność.

    Oferujemy:

    • atrakcyjne warunki zatrudnienia: w tym m. in.: ubezpieczenie na zdrowie i życie pracownika, karta multisport, prywatna opieka medyczna, fundusz świadczeń socjalnych, pakiety szkoleń dla pracowników;
    • możliwości rozwoju;
    • dostęp do narzędzi i metodologii stosowanych według najwyższych standardów.
    Prosimy o zawarcie w aplikacji następującej klauzuli:

    “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji (w CV i/lub w liście motywacyjnym) dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez firmę Valeo Autosystemy Sp. z o.o., Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o, Valeo Siemens eAutomotive Sp. z o.o. oraz Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o.(zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO).”

    Chcąc wziąć udział w innych procesach rekrutacyjnych prowadzonych do naszej firmy, prosimy o umieszczenie dodatkowo poniższej klauzuli:

    “Wyrażam również zgodę na zachowanie i przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji w przyszłych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez lub na rzecz administratora danych.”

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.