Oferta pracy

Specjalista Księgowy ds. Podatków

Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.

  • Częstochowa

    Częstochowa, śląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • księgowanie oraz nadzorowanie ewidencji operacji gospodarczych,

  • nadzór nad ewidencją faktur sprzedaży (krajowe, eksport, WDT) oraz zakupu (krajowe, WNT, import) dla potrzeb podatku CIT i VAT,

  • weryfikacja zapisów księgowych pod kątem podatkowym, uzgadnianie sald kont księgowych dotyczących podatków i innych obciążeń budżetowych (PIT, CIT, VAT, akcyza, ZUS),

  • nadzór nad ewidencją środków trwałych, weryfikacja amortyzacji bilansowej i podatkowej,

  • koordynowanie, weryfikowanie i przygotowanie, sprawozdań, raportów i analiz księgowych na potrzeby Spółki oraz grupy kapitałowej,

  • kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (organy podatkowe, ZUS, GUS, NBP) w zakresie powierzanych zadań,

  • koordynacja naliczania i sporządzania deklaracji podatkowych (za wyjątkiem PIT od wynagrodzeń osobowych i bezosobowych, ZUS).

Nasze wymagania

  • wykształcenia wyższego - preferowane kierunkowe (finanse, rachunkowość),

  • kilkuletniego doświadczenie w księgowości,

  • znajomości zagadnień z zakresu rachunkowości finansowej / zarządczej,

  • znajomości przepisów podatkowych,

  • dobrej znajomości programów MsOffice (głównie Exel),

  • wysokich zdolności analitycznych i dobrej organizacji pracy,

  • samodzielności w pracy.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie będącej najnowocześniejszą koksownią na terenie kraju,

  • możliwość rozwoju oraz doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń,

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia,

  • pakiet socjalny,

  • opieka medyczna,

  • atrakcyjne warunki dodatkowego ubezpieczenia,

  • system szkoleń i programów rozwojowych,

  • przyjazną atmosferę w pracy.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

Jedna z najnowocześniejszych koksowni kompaktowych w Europie. Uznany na rynku europejskim dynamicznie rozwijający się producent branży przemysłu ciężkiego.

Przewiń do profilu firmy

CV obejmujące informacje określone art. 221 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 ze zm.) prosimy kierować za pomocą przycisku aplikowania w temacie wiadomości wpisując "Specjalista Księgowy ds. Podatków”.

Kontakt w sprawie rekrutacji w godz. 7-15:

• tel.: +48 34 3890730, +48 34 3890731,

• kom.: +48 785 295 520, +48 785 290 363