Specjalista R&D

  • Brzeg Dolny, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 05.01.2018
  • Ważna jeszcze 11 dni (do 04.02.2018)

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

PCC MCAA to nowa jednostka biznesowa w Grupie PCC, powołana do realizacji zadania inwestycyjnego, polegającego na uruchomieniu instalacji do produkcji wysokiej jakości kwasu monochlorooctowego (MCAA). Przedsięwzięcie swoją skalą i zaawansowaniem jest jedną z najważniejszych inwestycji polskiego i europejskiego przemysłu chemicznego. Substancja MCAA produkowana na nowoczesnej instalacji w Brzegu Dolnym, znajdzie zastosowanie w przemyśle wiertniczym, spożywczym, farmaceutycznym oraz w produkcji agrochemikaliów i tworzyw sztucznych. Skala produkcji oraz jakość produktu, pozwolą na uzyskanie przez Spółkę statusu jednego z czołowych producentów MCAA na świecie.

Miejsce pracy: Brzeg Dolny

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe chemiczne, mile wiedziana specjalizacja związana z syntezą organiczną, technologią chemiczną lub inżynierią chemiczną (tytuł dr nauk chemicznych będzie dodatkowym atutem),
  • Dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca czytanie literatury branżowej oraz kontakt z klientami,
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (w spółce produkcyjnej lub zespole badawczym na uczelni) – dodatkowy atut,
  • Wiedza z zakresu procesu uwodornienia,
  • Wiedza i doświadczenie związane z syntezą produktów organicznych o strukturze polimerycznej - dodatkowy atut,
  • Dociekliwość i konsekwencja w rozwiązywaniu problemów badawczych,
  • Dokładność w realizacji zadań oraz umiejętności poprawnego wyciągania wniosków,
  • Prawo jazdy kat. B.

Zadania

  • Realizacja prac badawczych dotyczących badania i optymalizacji procesu uwodornienia w skali pilotażowej a także syntezy nowych produktów, w tym związków polimerowych,
  • Analiza zebranych danych i przygotowywanie raportów z przeprowadzonych badań,
  • Wykonywanie analiz chemicznych na potrzeby prac badawczo – rozwojowych,
  • Prowadzenie podstawowych obliczeń procesowych i chemicznych w ramach projektów,
  • Udział w projektach badawczych realizowanych przez zespół badawczo-rozwojowy,
  • Współpraca z jednostkami badawczymi, uczelniami i klientami przy realizacji prac badawczo – rozwojowych,
  • Koordynacja prac pracowników przydzielonych do realizacji projektów.

Oferta

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Praca w systemie jednozmianowym,
  • Praca w renomowanej Firmie o ugruntowanej, stabilnej pozycji na rynku,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach i seminariach,
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, szkolenia interpersonalne).

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesyłanie CV drogą elektroniczną za pomocą przycisku APLIKUJ.

Prosimy o dołączenie do aplikacji klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.)".

CWB Partner Sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia - nr wpisu do rejestru 7182.