Logo Pracuj.pl

Specjalista R&D

NANOPURE sp. z o.o.O firmie

  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie syntez chemicznych w warunkach laboratoryjnych z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej,
  • projektowanie procesów chemicznych,
  • prowadzenie analityki uzyskanych w syntezie produktów z wykorzystaniem chromatografii cieczowej HPLC, analizy termograwimetrycznej TGA i innych technik pomiarowych,
  • interpretacja wyników i wyciąganie wniosków dotyczących dalszych prac B+R, przygotowanie raportów z przeprowadzanych badań,
  • rozwiazywanie problemów badawczych, poszukiwanie źródeł wiedzy niezbędnych do osiągniecia zamierzonych celów,
  • poszukiwanie nowych ścieżek rozwoju produktu w kierunku uzyskania nowych funkcji lub alternatywnych zastosowań,
  • współpraca przy formułowaniu założeń nowych projektów badawczych oraz aktywne uczestniczenie w realizacji tych projektów,
  • prowadzenie innych prac w laboratorium

Nasze wymagania

  • min. 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w dziale B+R lub w pracy laboratoryjnej,
  • min. 1 rok doświadczenia w syntezie chemicznej - organicznej lub nieorganicznej
  • wykształcenie wyższe o profilu chemicznym, inżynierii chemicznej lub umiejętności pracy w wymienionych dziedzinach potwierdzone co najmniej 5 letnim doświadczeniem udokumentowanym wynikami lub rekomendacjami, mile widziany stopień doktora nauk z w/w dziedzin
  • doświadczenie w pracy projektowej, mile widziane doświadczenie przy realizacji projektów B+R współfinansowanych ze środków publicznych
  • potwierdzona umiejętność sporządzania raportów badawczych z prac B+R i laboratoryjnych
  • znajomość programów pakietu MS Office oraz swoboda korzystania z narzędzi informatycznych wykorzystywanych przy zarzadzaniu projektami (MS Teams, Asana, Trelo, Jira, itp.)
  • umiejętność samodzielnego poszukiwania rozwiązań i odpowiedzi na zagadnienia badawcze, znajomość portali i repozytoriów z literaturą naukową i swoboda poruszania się po nich

Mile widziane

  • stopień doktora nauk z chemii lub inżynierii materiałowej,
  • znajomość elektrochemii

To oferujemy

  • pracę w innowacyjnej młodej i dynamicznej organizacji,
  • możliwość rozwoju zawodowego i osobistego,
  • udział w interesujących projektach badawczych i możliwość zdobywania nowej wiedzy podczas udziału w konferencjach i targach branżowych,
  • możliwość przystąpienia do programu Multisport,
  • prywatną opiekę medyczną Luxmed,
  • atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna

NANOPURE sp. z o.o.

Innowacyjna firma z branży chemicznej realizująca projekt komercjalizacji nowych na skalę światową rodzin produktów funkcjonalnych, w ramach rozwoju działalności i w związku z budową zakładu produkcyjnego we Wrocławiu, poszukuje kandydata lub kandydatki na stanowisko Specjalisty R&D.

Specjalista R&D, Wrocław