Logo Pracuj.pl

Specjalista / Specjalistka ds. BHP

DEDRA EXIM Sp. z o.o.O firmie

  • Pruszków
    Pruszków, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Analiza stanu bezpieczeństwa w firmie, warunków pracy oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa higieny pracy i PPOŻ;
  • Inicjowanie i wdrażanie działań w celu poprawy bezpieczeństwa pracy;
  • Prowadzenie szkoleń pracowników oraz wewnętrznych audytów z obszaru BHP i PPOŻ;
  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy, przestrzegania zasad i przepisów BHP oraz informowanie o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych;
  • Aktualizacja i nadzorowanie dokumentacji z zakresu BHP i PPOŻ wynikającej z przepisów prawnych i wewnętrznych potrzeb firmy;
  • Aktualizowanie i przygotowywanie ocen ryzyka zawodowego dla nowych i istniejących stanowisk pracy;
  • Bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń;
  • Tworzenie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy;
  • Planowanie i nadzorowanie badań i pomiarów środowiska pracy;
  • Wdrażanie standardów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy;
  • Współpraca z firmami zewnętrznymi;
  • Reprezentowanie firmy w kontaktach z instytucjami państwowymi;
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, opracowanie dokumentacji, wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków
  • Sporządzanie i przedstawianie pracodawcy co najmniej raz w roku okresowych analiz, stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy;
  • Nadzór nad zakupem i wydawaniem środków ochrony osobistej.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub/i studia podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy;
  • 5 lat stażu/ praktyki lub doświadczenia zawodowego w obszarze BHP;
  • Znajomość i praktyczna wiedza na temat magazynowania towarów i wymogów bezpieczeństwa i PPOŻ magazynów wysokiego składowania;
  • Bardzo dobra znajomość przepisów, wymogów prawnych i norm z zakresu BHP i PPOŻ i umiejętność stosowania ich w praktyce;
  • Umiejętność czytania rysunku technicznego i dokumentacji budowlanej;
  • Asertywność;
  • Zaangażowanie w realizację powierzonych zadań, samodzielność, skuteczność w działaniu i nastawienie na współpracę;
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i umiejętność efektywnej pracy pod presją czasu;
  • Praktyczna znajomość programów MS Office;
  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem i rozwiązywaniem problemów;
  • Znajomość języka angielskiego minimum na poziomie komunikatywnym.
  • Mile widziane
  • Znajomość przepisów z zakresu ochrony środowiska;
  • Uprawnienia Inspektora / Specjalisty PPOŻ;
  • Doświadczenie zawodowe w branży budowlanej lub energetycznej;
  • Znajomość przepisów składowania i transportu ADR towarów.

To oferujemy

  • pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od osobistego zaangażowania;
  • system nagród uzależniony od efektów pracy;
  • lekcje języka angielskiego w godzinach pracy
  • dofinansowanie do wypoczynku;
  • dofinansowanie na święta Bożego Narodzenia;
  • owocowe poniedziałki;
  • program rekomendacji pracowniczych (1000 zł brutto za zrekrutowanego nowego Pracownika);
  • dofinansowanie w wysokości 50% do kart Multisport dla Pracowników;
  • prywatna opieka medyczna dla Pracownika za 1 zł;
  • dobrowolne szczepienia przeciwko grypie w godzinach pracy w sezonie jesiennym;
  • zniżki na firmowe produkty od cen regularnych;
  • szkolenie stanowiskowe i wsparcie doświadczonego dedykowanego Pracownika w początkowym okresie zatrudnienia
  • możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej na preferencyjnych warunkach;
  • parking dla pracowników;
  • dobrą atmosferę w pracy;
  • spotkania integracyjne

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • dofinansowanie wypoczynku
  • możliwość uzyskania uprawnień

O nas

Jesteśmy polską firmą założoną w 1991 roku o ugruntowanej pozycji na rynku działającą w branży narzędziowej i elektronarzędziowej, zatrudniającej obecnie 300 osób. Nasze produkty sprzedajemy w Polsce i w 13 krajach Europy.

Regularnie pojawiamy się w rankingach Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W 2019 roku otrzymaliśmy wyróżnienie Diamenty Forbesa.

O potencjale każdej firmy stanowią jej pracownicy, dlatego chcemy współpracować z ludźmi o optymistycznym podejściu do pracy, nastawionymi na inicjatywę w działaniu.

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko

Specjalista / Specjalistka ds. BHP, Pruszków