Specjalista/Specjalistka ds. obsługi zajęć egzekucyjnych

Santander Bank Polska

  • Wrocław

    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie zadań związanych z realizacją zajęć egzekucyjnych z rachunków bankowych klientów banku:

  • prowadzenie korespondencji z organami egzekucyjnymi,

  • przekazywanie organom egzekucyjnym środków pieniężnych z rachunków bankowych dłużnika,

  • kontrola blokad na rachunkach objętych egzekucją,

  • monitorowanie wypłat w ramach kwot wolnych od zajęcia,

  • realizacja wypłat uprzywilejowanych z rachunku objętego egzekucją,

  • realizacja dyspozycji klientów na wcześniejszą spłatę zajęcia,

  • kontakty z organami egzekucyjnymi – wyjaśnianie wątpliwości,

  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu zajęć egzekucyjnych,

  • proponowanie nowych rozwiązań optymalizujących proces.

Nasze wymagania

  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego, preferowane doświadczenie w pracy w bankowości lub w procesie egzekucyjnym,

  • wykształcenie wyższe lub średnie, preferowane ekonomiczne lub prawnicze,

  • znajomość przepisów prawa z zakresu egzekucji oraz prawa bankowego,

  • umiejętność obsługi komputera,

  • łatwość uczenia się i przystosowania do obsługi narzędzi informatycznych,

  • przestrzeganie tajemnicy bankowej, dbałość o minimalizację ryzyka operacyjnego,

  • zdolności komunikacyjne i interpersonalne,

  • samodzielność, dokładność i dobra organizacja pracy własnej,

  • umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane

  • doświadczenie w realizacji zajęć egzekucyjnych,

  • znajomość systemów i procesów bankowych.

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji interpersonalnych i zawodowych,

  • zgrany zespół i przyjazną atmosferę,

  • prywatną opiekę zdrowotną,

  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego,

  • ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „BeHealthy”

  • dofinansowanie do „Rajdu Bankowca” - wyjazdu jedynego w swoim rodzaju

  • ubezpieczenie na życie.

  • oferta benefitowa zawiera również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • wyprawka szkolna

  • program rekomendacji pracowników