Specjalista / Specjalistka w Sekcji Zarządzania Zasobami Ludzkimi

PSE S.A.

  • Jordana 25, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

PSE S.A.

Jordana 25

Katowice

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie dokumentacji pracowniczej oraz innej dokumentacji kadrowej pracowników wymaganej przepisami prawa pracy oraz przepisami szczegółowymi;

  • Sporządzanie umów o pracę, porozumień zmieniających, wystawianie świadectw pracy;

  • Sporządzanie list płac, naliczanie składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych;

  • Sporządzanie deklaracji do ZUS, GUS;

  • Realizowanie polityki szkoleniowej zgodnie z obowiązującym systemem rozwoju zawodowego pracowników Spółki;

  • Współpraca z uczelniami wyższymi w zakresie organizacji praktyk i staży studenckich;

  • Prowadzenie obsługi pracowniczego programu emerytalnego;

  • Sporządzanie wymaganych przepisami sprawozdań, zestawień i raportów;

  • Wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach;

  • Prowadzenie ewidencji i rozliczania urlopów pracowniczych;

  • Kierowanie pracowników i nadzór nad terminami badań medycyny pracy;

  • Udzielanie pracownikom informacji z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych;

  • Przygotowywanie dokumentacji przetargowej do postępowań na zakup świadczeń benefitowych, organizację spotkań okolicznościowych, etc.;

  • Przygotowywanie do archiwizacji dokumentów zwolnionych pracowników.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane: ekonomiczne, kadry i płace, rachunkowość i finanse lub pokrewne;

  • Znajomość przepisów Prawa Pracy;

  • Znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych;

  • Minimum 3 lata pracy na stanowisku o podobnym zakresie zadań;

  • Obsługa komputera w zakresie MS Office;

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2 - Intermediate;

  • Umiejętność analitycznego myślenia;

  • Umiejętność pracy w zespole;

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i dobrej organizacji pracy własnej.

Mile widziane

  • Obsługa systemu SAP HR, Płatnik.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • firmowa drużyna sportowa

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dzień wolny z okazji Dna Energetyka

  • system premiowy

  • dofinansowanie posiłków

  • bonusy świąteczne