Oferta pracy

Specjalista / Specjalistka w Wydziale Teleinformatyki

PSE S.A.

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

PSE S.A.

Marcelińska 71

Grunwald

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • utrzymanie i administracja sieci komputerowych WAN, LAN

  • wymiana danych oparta o rozwiązania komunikacji sieciowej IP

  • utrzymanie, rozbudowa i modernizacja systemów informatycznych w zakresie sprzętowymi i oprogramowania

  • zarządzanie, konfiguracja, edycja danych w systemach wspomagania dyspozytorskiego oraz edycja danych dotyczących sieci energetycznej 400/220/110 kV w systemie SCADA

  • wykonywanie testowania stanów telepoleceń dotyczących elementów sieci energetycznej oraz testów pomiarów pomiędzy stacyjnymi Systemami Sterowania i Nadzoru, a systemem SCADA w Poznaniu

  • podłączanie nowych źródeł telemechaniki SSiN do układów akwizycji danych

  • konfiguracja parametrów transmisyjnych i zawartości transmitowanych telegramów

  • edycja i utrzymanie baz danych schematów jednokreskowych

  • wspomaganie i udział w programach grup funkcjonalnych nowych RTU i SSiN uruchamianych na obiektach

  • zdalna diagnostyka poprawności pracy źródeł nadajników telemechaniki i SSiN

  • administrowanie kontami i prawami dostępu użytkowników z systemu SCADA

  • nadzór nad pracami naprawczymi i wdrożeniowymi

  • nadzór nad instalacją nowych wersji i poprawek oprogramowania dostarczonych przez producenta

  • administrowanie systemami operacyjnymi (UNIX, Windows Serwer)

  • nadzór nad integralnością systemu DYSTER oraz bezpieczeństwem danych i oprogramowania (kopie zapasowe i kopie bezpieczeństwa)

  • wymiana danych telemetrycznych "on-line" z systemami dyspozytorskimi partnerów z GK PSE oraz spoza GK PSE

  • eksploatacja, nadzór i diagnostyka współpracujących systemów informatycznych

  • rozbudowa i modernizacja systemów informatycznych w zakresie sprzętu i oprogramowania

  • prowadzenie dokumentacji technicznej, formalnej i rozliczeniowej

Nasze wymagania

  • wiedza i znajomość zagadnień z obszaru sieci komputerowych WAN, LAN

  • wykształcenie wyższe techniczne (energetyka, elektrotechnika, informatyka)

  • podstawowa znajomość zagadnień energetycznych dotyczących sieci i stacji NN

  • znajomość systemu operacyjnego Windows i pakietu MS Office

  • znajomość systemu operacyjnego UNIX/LINUX

  • podstawowa znajomość zagadnień sieci komputerowych IP

  • świadectwo kwalifikacyjne SEP

  • język angielski na poziomie podstawowym

  • prawo jazdy kat. B

  • doświadczenie zawodowe min. 2 lata

  • kreatywność i zaangażowanie w pracę

  • umiejętność analitycznego myślenia

  • dyspozycyjność

  • umiejętność pracy w zespole

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • firmowa drużyna sportowa

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dzień wolny z okazji Dnia Energetyka, system premiowy,

  • dofinansowanie do posiłków, bonusy świąteczne