Specjalista Techniczny ds. wsparcia testów napędów kosmicznych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut LotnictwaO firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 12 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • montaż stanowisk testowych pod kątem realizacji prac badawczo-rozwojowych

  • wspieranie prac badawczo-rozwojowych w zakresie integracji oraz testowania napędów rakietowych oraz ich komponentów

  • Obsługa instalacji hydraulicznych oraz pneumatycznych

  • tworzenie dokumentacji wyposażenia techniczno-badawczego i pomiarowego

  • prowadzenie dokumentacji eksploatacyjnej urządzeń i wyposażenia

  • konserwacja, przeglądy i bieżące naprawy urządzeń automatyki, hydrauliki i pneumatyki

  • bezpośrednia współpraca z inżynierami w zakresie tworzenia prototypowych konstrukcji

  • opracowywanie instrukcji stanowiskowych, konsultowanie metodyk badań

Nasze wymagania

  • wykształcenie średnie techniczne w obszarze mechaniki/mechatroniki/automatyki/elektroniki/elektrotechniki

  • umiejętność czytania schematów, rysunków i dokumentacji technicznej

  • praktyczna wiedza z zakresu wiedzy pomiarowej podstawowych wielkości (pomiar wydatku cieczy, pomiar ciśnienia, temperatury i siły)

  • wiedza praktyczna z zakresu instalacji pneumatycznych oraz hydraulicznych

  • dobra samoorganizacja pracy

  • podstawowa znajomość języka angielskiego

  • znajomość pakietu MS Office

Mile widziane

  • umiejętności czytania i tworzenia schematów elektrycznych oraz PID

  • doświadczenie z zakresu instalacji elektrycznych i zagadnień elektronicznych

  • umiejętność dobierania, instalowania i wykorzystywania czujników ciśnienia, czujników wydatku, termopar, czujników siły

  • prawo jazdy kategorii B

  • certyfikaty z zakresu m.in.: obsługi instalacji ciśnieniowych, elektrycznych

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

  • dofinansowanie wypoczynku

  • rowerownia

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.