Logo Pracuj.pl

Specjalista/tka ds. programów edukacyjno-informacyjnych

NASKO firmie

5 000–6 000
brutto / mies.
  • Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

NASK

Stawki 40

Wola

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • realizacja bieżących zadań związanych z wybranymi obszarami kampanii edukacyjno-informacyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem tematyki związanej z nauką programowania wśród dzieci i młodzieży)
  • współtworzenie planowanych działań, współtworzenie i realizacja strategii komunikacji
  • monitorowanie i nadzorowanie stanu realizacji wybranego obszaru kampanii
  • współpraca z partnerami zewnętrznymi
  • przygotowywanie wybranych wniosków o udzielenie zamówienia publicznego/ rozeznania rynku,
  • tworzenie materiałów informacyjno-edukacyjnych skierowanych do różnych grup odbiorców: treści i grafik
  • udział w rozwoju mediów społecznościowych, nadzór nad publikacją materiałów w serwisach
  • udział w rozwoju strony gov.pl
  • okresowe raportowanie z przeprowadzonych działań

Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów
  • Ukończone studia wyższe
  • Umiejętność pisania – „lekkie pióro”
  • Doświadczenie w przygotowywaniu tekstów informacyjno-promocyjnych
  • Umiejętność tworzenia prostych grafik (np. Canva)
  • Doświadczenie w zakresie organizacji konferencji / szkoleń / kursów

Mile widziane

  • Wiedza z zakresu korzystania z technologii cyfrowych, w szczególności: nauki programowania
  • Znajomość trendów w kontekście usług i rozwiązań cyfrowych
  • Doświadczenie w prowadzeniu kanałów SM (planowanie, przygotowywanie i publikacja treści)
  • Wiedza w zakresie prowadzenia projektów (np. metodyka PRINCE2)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku

Zespół Programów Edukacyjno-Informacyjnych tworzy grupa specjalistów z różnych dziedzin, dla których ważne są kwestie mądrego i bezpiecznego wykorzystania przez dzieci i młodzież internetu oraz narzędzi cyfrowych, a także sprawnego poruszania się po świecie cyfrowej administracji.

W naszej pracy skupiamy się na dostarczeniu nauczycielom, rodzicom i opiekunom oraz uczniom wiedzy na temat funkcjonowania w przenikających się rzeczywistościach online i offline. Pokazujemy, że cyfrowy świat potrafi być fascynującą przestrzenią, a jej odkrywanie powinno być przede wszystkim bezpieczne. Swoimi działaniami udowadniamy również, że „e-Polak potrafi!” korzystać z technologii cyfrowych i e-usług. W ramach wysokobudżetowych kampanii informacyjno-promocyjnych edukujemy, inspirujemy do działania i pomagamy wszystkim w zrozumieniu tajników nowych technologii.

Nasze działania skupiają się także na nauce programowania. W 2018 r. otworzyliśmy Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe z nauką programowania dla uczniów szkół podstawowych. W kolejnych latach, w związku z pandemią, stacjonarne warsztaty przenieśliśmy do sieci – przygotowując ogólnopolskie webinary, a także kursy programowania dostępne na platformie OSE IT Szkoła. W ramach prac pionu, od 2017 roku, prowadzimy także biuro CodeWeek – Europejskiego Tygodnia Kodowania, które jest największą imprezą związaną z promocją nauki programowania i rozwijania kompetencji cyfrowych. Wśród działań biura nie tylko organizujemy różnorodne akcje, konkursy i warsztaty dot. programowania, ale realizujemy kampanie edukacyjno-informacyjne, których celem jest zachęcenie kolejnych osób do włączenia się w Europejski Tydzień Kodowania.

Wśród nas są psycholodzy, socjolodzy, edukatorzy, eksperci w zakresie cyberbezpieczeństwa, medioznawcy, marketingowcy, redaktorzy. Tworzymy poradniki i inne materiały edukacyjne, organizujemy webinary, kampanie społeczne, prowadzimy projekty dla nauczycieli, którzy chcą być dla uczniów przewodnikami po cyfrowym świecie. Głosimy zasadę, że cyfrowa przyszłość należy do nas!

Aktualne oferty pracodawcy
189/0722

Specjalista/tka ds. programów edukacyjno-informacyjnych, Stawki 40, Wola, Warszawa