Oferta pracy

Specjalista w departamencie prawnym

Polska Agencja Nadzoru AudytowegoO firmie

Polska Agencja Nadzoru Audytowego

Kolejowa 1

Warszawa

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA)  sprawuje nadzór publiczny nad rynkiem usług audytorskich (firmami audytorskimi, biegłymi rewidentami, . Naszą misją i pasją jest dążenie aby firmy audytorskie wykonywały usługi z najwyższą jakością Bierzemy też aktywny udział w rozwoju tego rynku i jego standardów na poziomie krajowym i międzynarodowym. PANA jest państwową osobą prawną wchodzącą w skład sektora finansów publicznych.

W związku z rozbudową zespołu Departamentu Postępowań Dyscyplinarnych, Administracyjnych oraz Obsługi Prawnej szukamy specjalisty ds. postępowań administracyjnych.

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach wpisów i skreśleń firm audytorskich z listy firm audytorskich,
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia na firmy audytorskie kary administracyjnej z tytułu naruszenia przepisów ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym o w przypadku
  • Przygotowywanie projektów decyzji i postanowień w celu rozstrzygnięć prowadzonych spraw,
  • Rozpatrywanie wniosków o wydanie zaświadczenia o wpisie na listę firm audytorskich,
  • Przygotowuje projekty odpowiedzi na skargi wniesione na wydane przez PANA decyzje i postanowienia w celu przekazania sprawy do rozpoznania przez WSA,
  • Prowadzenie rejestrów postępowań.

Poszukiwane kompetencje

  • Wykształcenie: wyższe prawnicze lub w dziedzinie administracji,
  • Umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa (w tym w szczególności: KPA, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym),
  • Znajomość branży finansowej,
  • Doświadczenie w sporządzaniu pism urzędowych najchętniej w instytucji publicznej,
  • Umiejętność analizowania informacji i syntezy wniosków,
  • Umiejętność współpracy w zespole,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego - mile widziana.

Zalety pracy u nas

  • Umowa o pracę,
  • Stabilność zatrudnienia w instytucji publicznej,
  • Elastyczny czas pracy – zaczynamy między 7.00 a 10.00, w czasie pandemii praca częściowo zdalna,
  • Nowe, komfortowe, kameralne biuro przy Dworcu Zachodnim w Warszawie – ul. Kolejowa 1,
  • Rozwój zawodowy - możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia i zdobycia wysokich kompetencji, szkolenia wewnętrzne,
  • Praca w gronie ekspertów w dziedzinie prawa i finansów,
  • Bezpośredni wpływ na rzetelność audytu – wspierasz organizację, która chroni bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Dla nas najważniejsze są kompetencje.

Jesteśmy otwarci na wszystkich kandydatów, także na osoby z niepełnosprawnością.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy