Ta oferta pracy jest nieaktualna od 15 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista w dziale księgowości (AP/AR/GL/TAX) ze znajomością języków obcych - SSC/BPO

  • Łódź, łódzkie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 08.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.
    Zespół Antal SSC & BPO dedykowany jest procesom rekrutacji w centrach usług wspólnych oraz kompetencji technicznych lub menedżerskich, jak i projekty wolumenowe, polegające na budowaniu nowej struktury lub nowego zespołu w bardzo krótkim czasie. W skład dywizji Antal SSC & BPO wchodzą podzespoły specjalizujące się w rekrutacji na stanowiska: Finance & Accountancy, Banking Operations, Payroll/HR, Legal Operations, Customer Service / IT Helpdesk, Purchasing, Supply Chain.

    Miejsce pracy: Łódź
    LODZ/ACC

    Zakres obowiązków:

    Accounts Payable (AP)

    • księgowanie dokumentów finansowo-księgowych
    • księgowanie wyciągów bankowych
    • uzgadnianie sald z dostawcami
    • kontrola rozrachunków i płatności
    • Udział w zamknięciu miesiąca i roku

    Accounts Receivable (AR)

    • monitoring należności
    • uzgadnianie salda rozrachunków
    • utrzymywanie kontaktu z wewnętrznymi klientami firmy
    • księgowanie płatności przychodzących

    General Ledger (GL)

    • przygotowywanie raportów okresowych oraz sprawozdań finansowych
    • kontrola operacji księgowych
    • księgowanie operacji księgowych w zakresie Księgi Głównej
    • uzgadnianie sald księgi głównej z pozostałymi działami
    • czynny udzial w zamknięciu miesiąca
    • miesięczna analiza kont bilansowych – balance sheet reconciliation
    • potwierdzenia i uzgadnianie sald IC na zamkniecie miesiąca
    TAX
    • Przygotowywanie zestawień oraz kalkulacji podatku VAT oraz dodatkowych obowiązków sprawozdawczych (np. IFT, ORD, CIT-10Z)
    • Przeniesienie powyższych danych do e-deklaracji
    • Komunikacja z polskimi organami podatkowymi (pliki SAFT/JPK)
    • Komunikacja z innymi działami w celu pozyskania danych porównawczych i ich zastosowanie
    • Transferowanie podatku VAT do organów podatkowych w innych krajach UE
    • Przygotowanie danych do przeksięgowania sald deklaracji VAT
    • Komunikacja z centrum usług IT w sprawie zmian dot. różnych aspektów księgowych ORACLE

    Wymagania:

    • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację biznesową
    • znajomość dodatkowego języka europejskiego jest bardzo mile widziana: niemiecki/ francuski/ węgierski/ rumuński/ czeski/ norweski/ duński/ włoski/ hiszpański/ holenderski/ szwedzki
    • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
    • wykształcenie wyższe
    • minimum 6 miesięczne doświadczenie na stanowisku księgowym
    • mile widziane doświadczenie w pracy w sektorze SSC/BPO
    • bardzo wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne

    Oferujemy:

    • pracę umożliwiającą codzienny kontakt z językami obcymi
    • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na arenie międzynarodowej
    • realną możliwość rozwoju
    • wysokie standardy pracy
    • dodatkowe benefity w zależności od projektu tj: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta Multisport, bilety do kina, zajęcia językowe, dodatki kafeteryjne

    Jeśli jesteś zainteresowany/a, wyślij swoje CV w języku angielskim na adres:
    lukasz.krupa@antal.pl
    Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.antal.pl
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych (w szczególności: CV) przez administratora danych Antal Spółkę z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Gwiaździsta 66, 53 – 413 Wrocław), agencje zatrudnienia ujawniona w rejestrze Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 496, w celu prowadzenia procesów rekrutacyjnych z udziałem potencjalnych pracodawców – zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz.883 z późn. zm.) Mam świadomość, iż podanie powyższych danych osobowych jest dobrowolne oraz ze posiadam prawo dostępu do treści swoich danych i możliwości ich poprawiania, zmieniania oraz modyfikowania - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, zgoda może być odwołana w każdym czasie.