Oferta pracy

Specjalista w Dziale Pomiarów i Automatyki

OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.

Grobla 15

Stare Miasto

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • zapewnienie sprawności i nadzór nad urządzeniami pracującymi w sieci OT w celu zapewnienia bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi i regulacjami obowiązującymi w Spółce

  • zapewnienie prawidłowego działania urządzeń teletransmisyjnych służących zdalnemu odczytowi i kontroli pracy urządzeń pomiarowych, automatyki i sterowania

  • zapewnienie prawidłowego działania urządzeń automatyki, sterowania, telemetrii i łączności (w tym światłowodowej)

  • udział w usuwaniu awarii linii światłowodowych, urządzeń automatyki i sterowania (sterowniki PLC, panele operatorskie, itp.),

  • opiniowanie i uzgadnianie projektów technicznych obiektów gazowniczych pod względem automatyki, sterowania i telemetrii

  • inicjowanie wdrożenia nowych rozwiązań w zakresie automatyki, sterowania i telemetrii

  • wnioskowanie do planów remontów i inwestycyjnego modernizacji układów automatyki, sterowania i telemetrii

  • opracowywanie warunków technicznych dla wnioskowanych zadań remontowych i inwestycyjnych w zakresie układów automatyki, sterowania i telemetrii

  • udział w odbiorach technicznych i rozruchach układów pomiarowo-rozliczeniowych oraz automatyki

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne

  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze automatyki (programowanie, automatyka przemysłowa, systemy zabezpieczeń układów automatyki)

  • wiedza teoretyczna i praktyczna w zakresie budowy, funkcjonowania, konfiguracji urządzeń automatyki, programowania sterowników PLC, konfiguracji i funkcjonowania sieci teleinformatycznych i łączności, analizowania dokumentacji technicznej AKPiA pod kątem prawidłowości zaprojektowanych rozwiązań

  • uprawnienia energetyczne w grupie 1 w zakresie eksploatacji i dozoru (pkt. 2,9,10 – O, K, R, M,)

  • uprawnienia energetyczne w grupie 3 w zakresie eksploatacji i dozoru (pkt. 4,6,9,10 – O, K, R, M, K-P)

  • sprawne posługiwanie się pakietem MS Office

  • znajomość obsługi sterowników i paneli operatorskich

  • znajomość Prawa Budowlanego I Prawa Energetycznego

  • znajomość programowania w językach: FBD – blokowy, ST – tekstowy, LD – drabinkowy

  • znajomość języka angielskiego lub/i niemieckiego na poziomie komunikatywnym

  • czynne prawo jazdy kategorii B

  • gotowość do wyjazdów służbowych w ramach wymagań stanowiska

  • umiejętność współpracy w ramach zespołu

  • dobra organizacja pracy własnej

  • umiejętność pracy pod presją czasu

  • umiejętność szybkiego podejmowania decyzji

Mile widziane

  • wykształcenie wyższe na kierunkach: automatyka, robotyka, elektrotechnika i pokrewne

  • znajomość aplikacji TelWin

  • znajomość systemów klasy DCS i SIS

  • znajomość obsługi sterowników i paneli operatorskich – EcoStruxure Control Expert, Concept 2.6, ijeo Designer, Studio 5000, Siemens step 7

  • uprawnienia energetyczne w grupie 1 w zakresie eksploatacji i dozoru (pkt. 2,9,10 – w tym Kontrolno-Pomiarowe

  • znajomość obsługi systemu SAP (lub podobnego klasy ERP)

To oferujemy

  • możliwość rozwoju i pracy przy unikatowych projektach na rynku polskim i europejskim

  • konkurencyjne wynagrodzenie na lokalnym rynku pracy

  • profesjonalne narzędzia pracy

  • prywatną opiekę medyczną (również dla członków rodziny)

  • Pracowniczy Program Emerytalny

  • dofinansowanie do szkoleń, studiów i nauki języków obcych

  • dofinansowanie do wypoczynku

  • zapewniamy sposoby organizacji pracy dostosowane do wytycznych obowiązujących podczas pandemii, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Pracowników

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • dofinansowanie wypoczynku

  • pikniki rodzinne

  • dodatkowy urlop

GAZ-SYSTEM to spółka o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i jej bezpieczeństwa energetycznego. Zarządzamy siecią przesyłową na terenie całego kraju i umożliwiamy transport 17 miliardów m3 wysokometanowego gazu rocznie. Odpowiadamy za całość procesu: transport od stacji początkowej do końcowego odbiorcy. Prowadzimy największe w Polsce inwestycje w obszarze energetyki gazowej m.in. rozbudowujemy Terminal LNG w Świnoujściu i realizujemy projekt Baltic Pipe. Rozwijamy także nowoczesne technologie i inicjujemy innowacje w branży energetycznej. Dajemy stabilne zatrudnienie dla przeszło 3000 pracowników w ponad 50 lokalizacjach w Polsce. Pracujemy z poszanowaniem natury i w kulturze dialogu.

Przewiń do profilu firmy

Miejsce świadczenia pracy:

Oddział w Poznaniu

ul. Grobla 15

61-859 Poznań

Oferty prosimy nadsyłać do:

8 listopada 2021 r.