Logo Pracuj.pl

Specjalista w Wydziale ds. Zgodności (Analityk AML)

Toyota Bank Polska S.A.O firmie

Toyota Bank Polska S.A.

Postępu 18

Mokotów

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Wdrażanie i aktualizacja sprawnych i adekwatnych procesów, regulacji wewnętrznych Banku i zmian w systemach informatycznych związanych z procesami KYC, przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz sankcjami międzynarodowymi,
  • Identyfikacja, pomiar, ocena i monitorowanie ryzyka Banku oraz Klientów Banku związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, sankcjami międzynarodowymi oraz projektowanie i wprowadzanie mechanizmów kontroli tego ryzyka w procesach i systemach informatycznych Banku.
  • Obsługa systemu AML w zakresie procesów operacyjnych i zarządzania ryzykiem AML
  • Bieżąca analiza transakcji oraz źródeł pochodzenia wartości majątkowych klienta
  • Klasyfikacja klientów do odpowiedniego poziomu ryzyka AML i cykliczna reklasyfikacja ryzyka AML Klientów,
  • Realizacja raportowania do GIIF transakcji ponad progowych oraz zawiadomień w zakresie transakcji podejrzanych związanych z praniem pieniędzy, finansowaniem terroryzmu, sankcjami międzynarodowymi,
  • Opracowywanie raportów, informacji oraz projektów korespondencji,
  • Opiniowanie produktów, procedur i procesów pod kątem zgodności z procesem KYC, przepisami AML, sankcjami międzynarodowymi oraz regulacjami wewnętrznymi w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu,
  • Realizacja kontroli w zakresie realizacji procesu KYC i AML w Banku,
  • Bieżący monitoring zmian w przepisach prawa oraz wytycznych nadzorczych w zakresie przeciwdziałania prania pieniędzy, finansowaniu terroryzmu w tym sankcji międzynarodowych,
  • Realizacja innych zadań zleconych przez przełożonego.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe: preferowane bankowość/finanse lub IT,
  • min. 2 letnie doświadczenie w zakresie realizacji wymogów Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML),
  • doświadczenie w obsłudze systemów AML (znajomość obsługi amlSPERT będzie dodatkowym atutem),
  • znajomość systemów centralnych oraz procesów i systemów wnioskowych w Banku,
  • zdolności analityczne (dodatkowym atutem będzie doświadczenie w zakresie analizy finansowej klientów),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (B1)

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Dobrą atmosferę pracy w przyjaznym zespole nastawionym na współpracę w stabilnej międzynarodowej organizacji znanej z wysokich standardów pracy
  • Możliwość rozwoju kompetencji w wielozadaniowym środowisku pracy
  • Nagrodę roczną, pakiet benefitów (opiekę medyczną, dofinansowanie do posiłków, bonus wakacyjny, naukę języka angielskiego)
  • Dostęp do benefitów na preferencyjnych warunkach (pracowniczy program najmu samochodów, grupowe ubezpieczenie na życie, karta sportowa)

Chcesz dołączyć do Toyota Bank Polska S.A holdingu spółek finansowych grupy Toyota, jednej z największych światowych marek samochodowych? Jeżeli odpowiedziałeś TAK, to zgłoś się do udziału w rekrutacji na stanowisko:

Specjalista w Wydziale ds. Zgodności

(Analityk AML)

Specjalista w Wydziale ds. Zgodności (Analityk AML), Postępu 18, Mokotów, Warszawa