Specjalista w zakresie analiz systemów elektroenergetycznych

Jacobs Engineering

  • śląskie

    śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie analiz systemów elektroenergetycznych, w tym m.in. obliczenia zwarciowe, przepływy mocy, koordynacja zabezpieczeń i analiz harmonicznych

  • Współpraca z innymi zespołami na całym świecie w analizach systemów elektroenergetycznych w zakresie przesyłu, dystrybucji, przyłączania odnawialnych źródeł oraz magazynów energii

  • Współpraca z operatorami sieci oraz dostawcami energii odnawialnej

  • Opracowywanie ofert technicznych, modelowanie i przeprowadzanie symulacji, analiza wyników, przygotowywanie raportów i ekspertyz

  • Praca nad inicjatywami niskoemisyjnymi, takimi jak EV, BESS i rozwiązaniami w zakresie odnawialnych źródeł energii w celu osiągnięcia zerowych emisji netto

  • Sprawdzanie i weryfikacja projektu w zakresie spełnienia norm oraz wymagań i specyfikacji klienta

  • Komunikacja z klientem na różnych etapach projektu

  • Mentoring i szkolenie młodszych inżynierów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne w zakresie elektrotechniki, energetyki lub pokrewne

  • lub stopień doktora w obszarze systemów elektroenergetycznych

  • Minimum 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku

  • Doświadczenie w modelowaniu i analizie systemów elektroenergetycznych z wykorzystaniem programów DIgSILENT, PSS/E, ETAP oraz PSCAD

  • Umiejętność pracy w zespole, samodzielność oraz dobra organizacja czasu pracy

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

  • Chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z mniej doświadczonymi pracownikami

  • Znajomość międzynarodowych standardów i norm będzie dodatkowym atutem

  • Wysokie umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne

  • Silne nastawienie techniczne, znajomość aktualnych koncepcji modelowania systemu elektroenergetycznego, metodyczne podejście do rozwiązywania problemów

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin

  • Możliwość pracy w biurze lub w modelu hybrydowym

  • Elastyczne godziny pracy ( rozpoczynamy między 7:30-9:30)

  • „Krótkie piątki” (poniedziałek – czwartek 8.5h, piątek 6h)

  • Pracę w doświadczonym zespole projektowym, przy międzynarodowych/długoterminowych projektach w firmie obecnej we wszystkich obszarach infrastruktury

  • Współpracę z inżynierami z zagranicznych biur Jacobs

  • Możliwość uczestnictwa w inicjatywach związanych z innowacją i jej praktyczne wykorzystanie w automatyzacji i optymalizacji projektowania z użyciem różnych technologii, narzędzi oraz języków programowania

  • Członkostwo w sieciach społecznościowych Jacobs ( Women’s network, One World, PRISM, Careers Network, Collectively i innych) oraz udział w inicjatywach związanych z ich działalnością

  • Pakiet benefitów (pakiet medyczny LuxMed, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty Multisport, system kafeteryjny My Benefit, opieka psychologiczna)

  • Dofinansowanie kursu j. angielskiego

  • Coroczny zwrot kosztów członkostwa w izbie inżynierów

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • firmowa drużyna sportowa

  • program emerytalny

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • Multisport card

  • employees’ organizations initiatives like Women’s Networks

  • Friendly atmosphere

At Jacobs, we’re challenging today to reinvent tomorrow by solving the world’s most critical problems for thriving cities, resilient environments, mission-critical outcomes, operational advancement, scientific discovery and cutting-edge manufacturing, turning abstract ideas into realities that transform the world for good. With $13 billion in revenue and a talent force of more than 55,000, Jacobs provides a full spectrum of professional services including consulting, technical, scientific and project delivery for the government and private sector.

Visit jacobs.com and connect with Jacobs on Twitter, Facebook and Instagram

Przewiń do profilu firmy