Specjalista w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych w Departamencie Licencji Bankowych

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 19 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych w Departamencie Licencji BankowychNumer ref.: DLB/01/2020

Główne zadania na stanowisku:

  • prowadzenie postępowań administracyjnych, w tym ocen odpowiedniości – od analizy wniosku po przygotowywanie wniosków dla KNF oraz projektów decyzji,
  • wsparcie przy zarządzaniu projektami mającymi za przedmiot transakcje dotyczące zmian w strukturze właścicielskiej banków (typu Merger & Acqusition),
  • przygotowywanie analiz prawnych, nadzorczych oraz stanowisk nadzorczych dla sektora bankowego.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze lub ostatni rok studiów,
  • znajomość zagadnień związanych z prowadzeniem postępowań administracyjnych,
  • znajomość zagadnień ekonomicznych i finansowych (w szczególności rachunkowość), w tym zasad funkcjonowania banków i innych uczestników rynku finansowego oraz orientacja w bieżących wydarzeniach na rynku finansowym,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym samodzielne przygotowywanie korespondencji pisemnej – poziom co najmniej B1,
  • samodzielność w organizowaniu pracy i inicjatywa w wykonywaniu zadań,
  • dobra, praktyczna znajomość pakietu MS Office,
  • skrupulatność, dokładność i odpowiedzialność,
  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu.

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach finansowych lub administracji publicznej w obszarach prawnym,  compliance, prowadzenia postępowań administracyjnych,
  • umiejętność formułowania pism w sposób gwarantujący zrozumienie, przedstawianie zagadnień w sposób precyzyjny, dobieranie odpowiedniego stylu i języka do treści pism,
  • umiejętność właściwego interpretowania i analizowania danych pochodzących z dokumentów, opracowań i raportów,
  • umiejętność racjonalnej oceny analizowanych zjawisk i formułowania na tej podstawie propozycji działań.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • przyjazną atmosferę pracy w dynamicznym zespole,
  • nabycie i wymianę doświadczeń od najlepszych ekspertów w praktyce nadzorczej rynku finansowego,
  • dostęp do licznych szkoleń, rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,
  • możliwość udziału w międzynarodowych nadzorczych grupach roboczych,
  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny system benefitów, dofinansowanie do wypoczynku),
  • pracę w dogodnej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy,
  • elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy pozwalający zachować work-life balance.

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika.

Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy