Specjalista w Zespole Oceny Ryzyka w Departamencie Inspekcji Bankowych

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista w Zespole Oceny Ryzyka w Departamencie Inspekcji BankowychNumer ref.: DIB/02/2021

Główne zadania na stanowisku:

  • walidacja nadzorcza metod wewnętrznych wykorzystywanych na potrzeby obliczania wymogów kapitałowych z tytułu ryzyka kredytowego (IRB) i ryzyka operacyjnego (AMA),
  • ocena modeli ryzyka kredytowego ze szczególnym uwzględnieniem modeli stosowanych na potrzeby oszacowań oczekiwanych strat kredytowych zgodnych z MSSF 9,
  • ocena rozwiązań banków w zakresie zarządzania ryzykiem modeli.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe magisterskie w dyscyplinie ilościowej (matematyka, statystyka, ekonometria, fizyka),
  • znajomość przepisów prawa dotyczących wymogów wynikających z Bazylei II / Bazylei III oraz umiejętność stosowania ich w praktyce,
  • znajomość przepisów prawa dotyczących międzynarodowych standardów rachunkowości, w szczególności w zakresie MSSF 9,
  • znajomość technik modelowania oraz walidacji modeli ryzyka,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. C1)
  • umiejętność analizy, łatwość wyrażania myśli w mowie, piśmie i formułowania wniosków,
  • inicjatywa, samodzielność i odpowiedzialność w działaniu jak również umiejętność pracy w zespole,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz zdolność do pracy pod presją czasu.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie w pracy w banku, firmie konsultingowej lub jednej z instytucji sieci bezpieczeństwa finansowego w zakresie zarządzania ryzykiem, z uwzględnieniem aspektów modelowania,
  • mile widziane doświadczenie w kierowaniu projektami oraz doświadczenie w budowie, walidacji lub audytowaniu modeli.
  • certyfikaty poświadczające kwalifikacje zawodowe: FRM, PRM, CFA.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • dostęp do licznych szkoleń indywidualnych i grupowych, rozwój zawodowy i stałe podnoszenie kwalifikacji,
  • świetną atmosferę pracy w dynamicznym zespole, rozwój i wymianę doświadczeń w środowisku ekspertów,
  • unikalną możliwość oceny najnowszych rozwiązań odnoszących się do modelowania ryzyka w działalności bankowej,
  • możliwość uczestnictwa w pracach gremiów międzynarodowych,
  • możliwość współtworzenia standardów nadzorczych (krajowych i europejskich), jak również realny wpływ na tworzenie najlepszej praktyki rynkowej w zakresie modelowania ryzyka kredytowego,
  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy,
  • elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy.

dla_kandydatow_UKNF_61992.pdf

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne