Oferta pracy

Specjalista walidacji modeli ryzyka rynkowego (ALM / IRRBB)

ING Tech PolandO firmie

  • Zajęcza 4, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 4 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

ING Tech Poland

Zajęcza 4

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie wysokiej jakości walidacji oraz tworzenie raportów walidacyjnych, które przynoszą wartość dla interesariuszy. Będziesz współpracował z autorami modeli, kadrą kierowniczą, audytorami, regulatorami.

  • Ciągłe poszerzanie wiedzy z obszaru budowy modeli ALM / IRRBB.

  • Udoskonalanie biblioteki kodów tworzonych na potrzeby automatyzacji walidacji.

Nasze wymagania

  • Masz co najmniej 2-4 lat doświadczenia w budowie lub walidacji modeli w obszarze ryzyka rynkowego, zarządzania aktywami i pasywami (ALM), ryzyka stopy procentowej w księdze bankowej (IRRBB).

  • Znasz regulacje dotyczące zarządzania ryzykiem stopy procentowej oraz walidacji modeli.

  • Posiadasz wykształcenie wyższe (magister lub doktorat) na kierunkach ścisłych m.in. ekonometria, metody ilościowe, finanse ilościowe, matematyka, statystyka lub fizyka.

  • Znasz bardzo dobrze język angielski (w mowie i piśmie).

  • Znasz języki programowania: Python, Matlab, R.

  • Masz prawdziwą pasję do ciągłego doskonalenia.

Mile widziane

  • Doświadczenie w trybie pracy Agile.

  • Doświadczenie we współpracy z audytorem oraz regulatorem.

  • Certyfikaty: FRM, PRM, CQF lub BTRM.

To oferujemy

  • Realny wpływ na modele używane globalnie przez ING.

  • Ekspozycję na światowej klasy modele w obszarze ALM / IRRBB.

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do Twoich kompetencji oraz doświadczenia.

  • Elastyczne środowisko pracy z możliwością pracy z domu.

  • Dedykowany czas i wsparcie do ciągłego poszerzenia kompetencji.

  • Rosnący zespół stwarzający wiele możliwości dalszego rozwoju kariery.

  • Innowacyjne środowisko pracy zgodne z metodyką Agile.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • siłownia w biurze

  • gry wideo w pracy

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

Dołącz do najlepszego zespołu walidacji modeli ALM / IRRBB w Polsce! Razem z nami będziesz miał możliwość współpracy ze światowej klasy ekspertami oraz możliwość ulepszania wiodących modeli ryzyka stopy procentowej w księdze bankowej. Specjalizujemy się w modelach behawioralnych, modelach wyceny, modelach replikacji / hedging’u oraz zarządzania ryzykiem.

Przewiń do profilu firmy

Informacje o zespole:

  • Walidacja Modeli IRRBB to nowo tworzony zespół z docelową wielkością 10 osób.

  • Jest to niezależny zespół zlokalizowany w Warszawie i blisko współpracujący z centralą w Amsterdamie.

  • Jesteśmy częścią globalnej struktury ING Model Risk Management (MoRM), która składa się z kilku zespołów walidacyjnych specjalizujących się w wybranych obszarach ryzyka.