Specjalista Wiodący ds. Aplikacji Analitycznych w obszarze Controllingu

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

  • Ściegiennego 3, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Ściegiennego 3

Katowice

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Excel

  • VBA

  • Power Query

  • Power Pivot

  • Power BI

  • DAX

  • SQL

Twój zakres obowiązków

  • Koordynowanie projektów wdrożeniowych w zakresie systemów informatycznych i aplikacji analitycznych w obszarze Controllingu

  • Inicjowanie, projektowanie, tworzenie, rozwijanie i utrzymanie narzędzi informatycznych w zakresie automatyzacji przetwarzania danych, raportów oraz wizualizacji ich

  • Tworzenie raportów i wizualizacji danych.4Koordynowanie projektów wdrożeniowych

  • Diagnozowanie potrzeb oraz inicjowanie, projektowanie i tworzenie rozwiązań usprawniających, a także automatyzujących przetwarzanie danych oraz obsługę procesów controllingowych

  • Budowanie, utrzymanie oraz rozwój funkcjonalny w ramach tworzonych i powierzonych aplikacji z wykorzystaniem kluczowych umiejętności głównie w zakresie kodowania i wykorzystania biznesowego MS EXCEL, POWER BI oraz języków programowania (w tym VBA, M, DAX,SQL)

  • Tworzenie standardów w obszarze opisu danych, ich modelowania i przetwarzania

  • Wsparcie techniczne i podnoszenie kwalifikacji pracowników zespołu w zakresie umiejętności wykorzystania dostępnych narzędzi i technologii informatycznych

  • Budowanie i utrzymanie systemu uprawnień do tworzonych i powierzonych aplikacji

Nasze wymagania

  • Zaawansowana znajomość narzędzi oraz wiedza pozwalająca na tworzenie, rozwijanie i utrzymywanie aplikacji/ narzędzi analitycznych w obszarze Controllingu

  • Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe we wskazanym obszarze

  • Doświadczenie w koordynowaniu projektów związanych z wrażaniem lub usprawnianiem narzędzi do analizy i wizualizacji danych

  • Znajomość Excela, VBA, Power Query, Power Pivot, Power BI, DAX

  • Znajomość baz danych (SQL)

  • Wiedza z zakresu programowania i przetwarzania danych

  • Doświadczenie w przygotowywaniu raportów i wizualizacji danych

  • Wykształcenie wyższe z obszaru Informatyki/ Ekonometrii/ Matematyki/ Controllingu lub Rachunkowości zarządczej

  • Umiejętność opracowywania i inicjowania nowych rozwiązań, wskazywanie usprawnień i gotowość do wdrażania zmian

  • Bardzo dobre umiejętności komunikacji i współpracy w zespole

  • Decyzyjność, zaangażowanie i samodzielność

To oferujemy

  • Pracę w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce

  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej

  • Partnerską współpracę z osobami podejmującymi kluczowe decyzje w spółkach Grupy TAURON

  • Pakiet benefitów Pracowniczych (m. in. prywatna opieka medyczna LUXMED, ubezpieczenie na życie PZU, karta sportowa MULTISPORT, Pracowniczy Program Emerytalny, ekwiwalent za korzystanie z energii elektrycznej)

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia

  • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne

  • program wdrożeniowy

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników. Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Przewiń do profilu firmy