Logo Pracuj.pl

Specjalista Wiodący ds. IT

TAURON Polska Energia Spółka AkcyjnaO firmie

  • Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Ściegiennego 3

Katowice

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie prac związanych z kreowaniem polityk, standardów, zasad, procedur, procesów oraz decyzji w zakresie zarządzania Wsparciem IT w Grupie TAURON.
  • Identyfikowanie potrzeb Obszaru Compliance i Bezpieczeństwa w zakresie wprowadzania do regulacji wewnątrzkorporacyjnych IT zaleceń i rekomendacji w zakresie ochrony danych i Cyberbezpieczeństwa oraz kontrolowanie wdrażania i stosowania ich przez służby IT Grupy TAURON.
  • Monitorowanie realizacji zapisów regulacji wewnątrzkorporacyjnych IT przez CUW IT oraz spółki Grupy TAURON oraz inicjowanie wypracowywania zmian w tych regulacjach.
  • Prowadzenie prac związanych z opracowywaniem i implementowaniem modelu zarządzania IT oraz modelu funkcjonowania IT w zakresie dostarczania Usług IT w Grupie TAURON.
  • Kontrolowanie zarządzania Zmianami IT w zakresie tworzenia strategii informatyzacji Obszarów Biznesowych / spółek w postaci Obszarowych Map Drogowych IT
  • Identyfikowanie możliwości rozwoju digitalizacji zarządzania aktywami i inicjowanie odpowiednich działań.
  • Monitorowanie zarządzania Zmianami IT poprzez udział w pracach Komitetów Portfeli Projektów i Zadań IT w roli Członka Komitetu
  • Pełnienie roli Eksperta Procesowego dla procesów Megaprocesu 3.7 Wsparcie IT przypisanych do Zespołu IT
  • Pełnienie roli IT Biznes Partnera dla TAURON Polska Energia.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne w zakresie IT, automatyki, ekonomii, energetyki, telekomunikacji
  • 5 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzana IT
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania i nadzorowanie projektów
  • Umiejętność przygotowywanie założeń dla operacjonalizacji strategii Grupy TAURON
  • Umiejętność tworzenia i opiniowania umów w zakresie dostaw towarów i usług IT
  • Umiejętność tworzenia aktów normatywnych wg. standardów Grupy TAURON
  • Znajomość modelu usługowego IT
  • Znajomość regulacji wewnątrzkorporacyjnych Grupy TAURON powiązanych z Megaprocesem 3.7.Wsparcie IT oraz procesów tego Megaprocesu
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi Microsoft 365
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Posiadanie kompetencji w zakresie budowania partnerstwa, proponowania ulepszeń, dążenia do osiągania wyników, podejmowania decyzji, stałego doskonalenie się

To oferujemy

  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
  • Program wdrożeniowy
  • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Pracę w centrum Katowic w nowoczesnym biurowcu
  • Benefity: Opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do prądu, dodatkowy wolny Dzień Energetyka 14 sierpnia

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • program emerytalny
  • dofinansowanie wypoczynku
  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • program wdrożeniowy
  • dodatkowy wolny Dzień Energetyka 14 sierpnia

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników. Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Aktualne oferty pracodawcy
Numer referencyjny: TPE/AP/2023/3

Specjalista Wiodący ds. IT, Ściegiennego 3, Katowice