Specjalistka / Specjalista ds. księgowości i sprawozdawczości

mBank

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

mBank

Prosta 18

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Jako zespół finansów odpowiadamy za obszar rachunkowości, podatków oraz sprawozdawczości. Do naszego teamu poszukujemy nowej osoby, która swoim doświadczeniem wesprze nas  w codziennych wyzwaniach.  Cechuje nas otwartość, chęć współpracy, dzielenia się  wiedzą i wielozadaniowość.

  • Dołączajac do nas będziesz odpowiadać za:

  • przygotowywanie sprawozdawczości finansowej Spółki na potrzeby Commerzbanku, mBanku i GPW,

  • przygotowywanie sprawozdawczości na potrzeby GUS, US, BGK i NBP,

  • udział w procesach w zakresie finansowania Spółki,

  • współpraca z audytorem w zakresie badania sprawozdania finansowego Spółki,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych Spółki, w tym JPK,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi US, GUS, NBP,

  • rozliczanie i ewidencja dokumentów księgowych,

  • obsługa rozliczeń klientów faktoringowych w zakresie płatności oraz wystawiania i ewidencji faktur sprzedaży,

  • przygotowywanie i monitorowanie planów finansowych oraz prognoz,

  • przygotowywanie informacji zarządczej dotyczącej wyników i prognoz.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe, preferowane finanse, rachunkowość, bankowość,

  • 3 letnie doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku,

  • dobra znajomość przepisów podatkowych i rachunkowych (VAT, CIT, polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości),

  • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych,

  • znajomość księgowości w instytucjach finansowych,

  • znajomość j. angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w obszarze finansów i rachunkowości,

  • znajomość pakietu MS Office szczególnie - MS Excel, MS Word,

  • dobra organizacja pracy i umiejętność wyznaczania priorytetów,

  • samodzielność, odpowiedzialność i zaangażowanie.

Mile widziane

  • doświadczenie w działalności faktoringowej,

  • doświadczenie w pracy z systemem SAP.

To oferujemy

  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego w mFaktoring oraz budowania wraz z nami marki firmy w Polsce

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w mFaktoring

  • możliwość pracy w modelu hybrydowym w biurze przy ul.Prostej 18

  • możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w obszarze finansowania handlu, ryzyka, finansów po stronie mBanku oraz mFaktoringu

  • samodzielne stanowisko, przestrzeń na wdrażanie Twoich pomysłów, poszukiwanie ciekawych rozwiązań

  • bogaty pakiet socjalny (w tym opiekę medyczną w LuxMed, dofinansowanie do wypoczynku, świąt, ZFŚS, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie)

  • pracę w doświadczonym zespole, który chętnie dzieli się wiedzą

  • stabilne warunki zatrudnienia, w oparciu o umowę o pracę z pakietem benefitów płacowch i pozapłacowych

  • Narzędzia pracy (laptop, telefon)

  • wsparcie w opracowaniu indywidualnych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa

  • bezpłatny dostęp do Legimi, Linkedin Learning, platformy językowej, parking pracowniczy

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • brak dress code’u

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

Etapy rekrutacji
1

Zapoznamy się z Twoim CV

2

Zaprosimy Cię na spotkanie (online)

3

Damy znać, jak Ci poszło!

mBank

Jesteśmy zorganizowani – prowadzimy Fundację, która wspiera dzieci w młodzież w nauce matematyki i gramy razem z WOŚP!

Tworzymy know how – w 2020 przeprowadziliśmy 150 warsztatów i szkoleń na uczelniach, dzieląc się wiedzą i inspirując do innowacji.

Dajemy więcej możliwości – prawie 2500 pracowników jest z nami już ponad 10 lat. I zupełnie nas to nie dziwi. Wciąż znajdują nowe możliwości rozwoju i pracy w Grupie mBanku.

Przewiń do profilu firmy