Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

SSC Director (finance)

Antal SSC/BPO

  • Wrocław

    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor
  • praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Implementation of tasks resulting from contracts concluded with the companies from the Group

  • Managing teams of employees, recruiting, motivating and supporting subordinates in order to achieve the set goals and the level of effectiveness (KPI, SLA) and supervision over the implementation of tasks by subordinate organizational units

  • Developing and supervising the system of accounting and the internal control system: organization of accounting and financial reporting,

  • examination of the legality, reliability and correctness of documents relating to economic operations

  • Supervision over the preparation of financial, tax and statistical reports of the Companies prepared by subordinate units on the basis of accounting books in accordance with applicable law

  • Budget planning, implementation of financial strategy plans, monitoring of legal changes affecting the center's efficiency

  • Participation in the development of the center development strategy, migration of new processes and improvement of existing ones, Compliance with the rules, guidelines and other regulations in the scope of the Compliance Program in force in the Company, including Compliance Policy, Code of Business Conduct, Anti-Corruption Guidelines, Rules of Conduct for Avoiding Conflicts of Interest, Instructions on Antitrust Law, Reporting and Investigating Guidelines and more

  • Performing tasks resulting from the Quality Management System, Environmental Management System, Occupational Health and Safety Management System and other procedures, instructions and orders in force in the Company

Wymagania pracodawcy

  • University degree in the finance area

  • Fluency in English

  • Previous experience in managerial positions, related to finance

  • knowledge of modern SSC models

  • book-keeping certificate

Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.

Zespół Antal SSC & BPO dedykowany jest procesom rekrutacji w centrach usług wspólnych oraz kompetencji technicznych lub menedżerskich, jak i projekty wolumenowe, polegające na budowaniu nowej struktury lub nowego zespołu w bardzo krótkim czasie. W skład dywizji Antal SSC & BPO wchodzą podzespoły specjalizujące się w rekrutacji na stanowiska: Finance & Accountancy, Banking Operations, Payroll/HR, Legal Operations, Customer Service / IT Helpdesk, Purchasing, Supply Chain.

Przewiń do profilu firmy