Logo Pracuj.pl

Stanowisko ds. architektury IT

PKP Polskie Linie Kolejowe S.AO firmie

  • Białystok
    Białystok, podlaskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • utrzymanie aktualnego opisu architektury przydzielonego obszaru w SPARX Enterprise Architect zgodnie z przyjętymi standardami,
  • planowanie rozwoju podległego obszaru,
  • opiniowanie specyfikacji systemowych i technicznych tworzonych przez zespoły projektowe zgodnie z przyjętym standardem,
  • tworzenie standardów dokumentacji architektury domenowej i technicznej oraz dokumentacji technicznej,
  • prowadzenie szkoleń dotyczących przydzielonego obszaru architektonicznego i standardów modelowania architektury,
  • udział w pracach wskazanych komisji, zespołów zadaniowych i grup roboczych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe informatyczne lub udokumentowana wiedza z obszaru architektury systemów,
  • 5 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata na podobnym stanowisku,
  • wiedza zawodowa w zakresie IT i architektury IT,
  • uprawnienia zewnętrzne: Togaf Foundation lub ITIL Foundation,
  • znajomość pakietu MS Office,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1 umożliwiającym czytanie dokumentacji i korespondencji,
  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,
  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,
  • otwartość na zmianę.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • przyjazną i partnerską atmosferę pracy,
  • atrakcyjny pakiet benefitów:
  • ulgi na przejazdy koleją w Polsce i za granicą,
  • prywatna opieka medyczna oraz program sportowo-rekreacyjny na preferencyjnych warunkach,
  • możliwość wykupienia grupowego ubezpieczenia na życie,
  • dofinansowanie do wypoczynku, turystyki, aktywności sportowej i kulturalnej.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • firmowa biblioteka
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie usług turystycznych
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za koordynację i nadzór nad projektami na obszarze województwa mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

Stanowisko ds. architektury IT, Białystok