Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Starsza Księgowa / Starszy Księgowy

Helion SAO firmie

Helion SA

Tadeusza Kościuszki 1C

Gliwice

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej

  • sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych

  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych

  • przygotowanie deklaracji CIT, VAT, JPK oraz reprezentacja Spółki przed instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP)

  • wspieranie bieżącej pracy działu księgowego

  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

  • bezpośrednia współpraca z zarządem - przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych

  • kontakty i współpraca z audytorem oraz doradcami Grupy w zakresie podatków, finansów itp.

  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie ewidencji księgowych

Nasze wymagania

  • doświadczenie na podobnym stanowisku

  • obsługa programu MS Office oraz programów księgowych

  • umiejętność prowadzenia otwartej i skutecznej komunikacji wewnątrz zespołu i w kontaktach zewnętrznych

  • nastawienie na rozwiązywanie problemów oraz wyszukiwanie i wdrażanie usprawnień

  • wysoka samoorganizacja pracy

  • uczciwość, dokładność i skrupulatność

To oferujemy

  • atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę lub rozliczenie B2B),

  • pracę w młodym, kreatywnym i dynamicznym zespole,

  • możliwość rozwoju w organizacji realizującej ciekawe projekty w segmencie publikacji elektronicznych oraz dystrybucji e-commerce,

  • miłą i przyjazną atmosferę pracy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • firmowa biblioteka

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • napoje

Helion SA

Grupa Helion S.A. to wiodący na polskim rynku wydawca i dystrybutor książek, e-booków oraz audiobooków z zakresu literatury informatycznej, biznesowej, beletrystyki, poradników, podręczników oraz przewodników turystycznych. Od momentu powstania w 1991 roku Grupa swój dynamiczny rozwój zawdzięcza specjalizacji w literaturze informatycznej, a następnie biznesowej, do których stopniowo dołączane były kolejne segmenty rynku. Dziś Grupa jest właścicielem takich marek wydawniczych jak: Helion, Onepress, Editio, Sensus, Septem czy Bezdroża. Spółka stawia na nowoczesne modele biznesowe i innowacje dzięki czemu posiada wysoki udział produktów elektronicznych w sprzedaży (e-booki, audiobooki, szkolenia video) oraz własne kanały dystrybucji w postaci sklepów internetowych (ebookpoint.pl czy helion.pl).

W związku z planami dalszego dynamicznego rozwoju poszukujemy ambitnej osoby, która wesprze wewnętrzny dział księgowości Grupy.

Przewiń do profilu firmy

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi kandydatkami/ kandydatami.