Oferta pracy

Starszy Analityk Aktuarialny – Sprawozdawczość

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.O firmie

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.

plac Marszałka Józefa Piłsudskiego

Warszawa

BNP Paribas Cardif to stabilna firma ubezpieczeniowa, wchodząca w skład międzynarodowej grupy BNP Paribas – jednej z największych instytucji finansowych na świecie.
Innowacyjne podejście do ubezpieczeń zaowocowało powstaniem nowej dziedziny – bancassurance, której jesteśmy twórcą i znaczącym graczem.
Na polskim rynku istniejemy od 1998 roku, oferując m.in. ubezpieczenia kredytobiorców oraz szeroką gamę innych ubezpieczeń.

Aktualnie Dział ds. Aktuarialnych
w Departamencie Finansów i Ryzyka
poszukuje pracownika na stanowisko:

STARSZY ANALITYK AKTUARIALNY – SPRAWOZDAWCZOŚĆNumer ref.: Nr Ref. SAA/01/2020

Opis stanowiska:

Uczestnictwo w aktuarialnych procesach sprawozdawczych dotyczących wypłacalności oraz wyliczania rezerw statutowych i wyniku technicznego:

  • Obliczanie rezerw techniczno-ubezpieczeniowych oraz wyniku technicznego dla spółki życiowej
    i majątkowej,
  • Nadzór nad poprawnością zbierania danych oraz ich weryfikacja,
  • Wprowadzanie usprawnień w procesie zbierania danych i przetwarzania wyników,
  • Analiza wyników raportowanych do regulatora oraz akcjonariusza, a także udzielanie wyczerpujących wyjaśnień dla tych instytucji w razie potrzeby.

Wymagania:

  • Preferowane wykształcenie ścisłe, ekonomiczne, specjalizacje aktuarialne, ubezpieczeniowe, matematyka w finansach i ubezpieczeniach,
  • Minimum 2 lata na stanowisku związanym z raportowaniem aktuarialnym,
  • Excel w stopniu pozwalającym na sporządzanie i analizę arkuszy (wymagana znajomość VBA),
  • Znajomość relacyjnych baz danych (wymagana znajomość podstaw SQL/SAS),
  • Bardzo dobra znajomość portfela i produktów Zakładu Ubezpieczeń oraz kalkulacji wpływających na wynik techniczny,
  • Zrozumienie powiązań między komponentami wyniku technicznego oraz wpływu danych wejściowych na końcowy wynik techniczny oraz umiejętność wychwycenia danych budzących wątpliwości,
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Zdolność kreatywnego i logicznego myślenia, zdolności interpersonalne i komunikacyjne,
  • Dobra organizacja pracy umożliwiająca terminową realizację zadań i efektywność.

Oferujemy:

  • Możliwość uczestnictwa w całości procesu przygotowywania wyniku technicznego dla spółki od strony aktuarialnej,
  • Zakres zadań rzadko powtarzający się i wymagający innowacyjnego podejścia,
  • Pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji,
  • Dogodną lokalizację biura (Pl. Piłsudskiego 2 w Warszawie),
  • Możliwość pracy zdalnej oraz elastyczne godziny pracy,
  • Pakiet świadczeń socjalnych (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty sportowej),
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego (m.in. poprzez udział w szkoleniach, dofinansowanie nauki j. angielskiego, dofinansowanie studiów podyplomowych).

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV klikając klawisz Aplikuj

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy