Oferta pracy

Starszy Analityk Biznesowy

Britenet Sp. z o.o.O firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • BPMN

  • UML

System operacyjny

O projekcie

Program www.gov.pl to koncepcja kompleksowego podejścia do potrzeb współczesnego obywatela i przedsiębiorcy. W ramach projektu rozwijana jest platforma publikacji, którą można obejrzeć pod adresem www.gov.pl. Obecnie służy ona do publikacji stron administracji rządowej lecz w następnych latach będzie rozwijana jako centralna platforma publikacji treści i e-usług. Dla każdego uczestnika tego projektu wyzwaniem zawodowym będzie praca w środowisku specjalistów tworzących duże rozwiązanie integrujące wiele systemów i wiele technologii. Ile będzie takich integracji? Na początek dziesiątki. Ilu obsługujemy użytkowników? Tysiące. Ilu obywateli korzysta z naszych serwisów – miliony. I z tego ostatniego powodu wiemy, że to co robimy w projekcie www.gov.pl jest naprawdę ważne. Głównym językiem tworzonego oprogramowania jest Java oraz komponenty open source – PostgreSQL, Tomcat, Spring. Systemy łączą się ze sobą lub będą się łączyć przy użyciu ESB lub API. Bliskie są nam koncepcje headless CMS i budowania centralnych rejestrów danych tak, aby nie były one powielane. Kiedy projektujemy, robimy to pamiętając o naszym otoczeniu – żaden system nie powinien być budowany bez świadomości jakie jest jego miejsce w architekturze informacyjnej państwa. W zespole obok analityków, developerów i testerów ważną rolę pełnią projektanci UX i grafiki (UI). Pracują codziennie wraz z programistami nad ostatecznym kształtem rozwiązań, które chcemy zaoferować obiorcom – obywatelom i przedsiębiorcom. Wyznajemy zasadę, że w naszym zespole najważniejsza jest szczerość i skromność. Tylko wtedy można pracować naprawdę merytorycznie, kiedy słucha się argumentów drugiej strony z otwartością, a dyskutuje mając przygotowane wcześniej argumenty, które nie biorą się z powietrza lecz ciężkiej pracy przed taką dyskusją. Zanim powiemy, że wiemy jak powinny wyglądać nasze produkty, badamy je. Rozmawiamy, spieramy się. Ale nie dyskutujemy z badaniami i danymi. Nikt z nas nie wie wszystkiego, ale razem wiemy baaaaaardzo dużo. Pracujemy nad produktami, którymi są usługi dla obywateli i przedsiębiorców. Chcemy aby były najlepsze, a najlepsze e-usługi to usługi dostępne. Mamy WCAG 2.0 AA, chcemy mieć WCAG 2.1. Nasze rozmowy rekrutacyjne są szczere i trudne, bo szukamy nie tylko najlepszych, ale też tych, którzy są zdeterminowani aby z nami pracować i są gotowi brać na siebie odpowiedzialność. Nigdy nie skreślamy tych, którzy nie znają odpowiedzi na pytania zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ale oczekujemy od kandydatów tego co jest dla nas w zespole ważne – szczerości i skromności. Jeżeli do nas dołączysz na pewno będziesz miał okazję do nauki, ale też ciężkiej pracy. Nie unikniesz stresu, ale wiele się nauczysz. Być może www.gov.pl będzie też największym projektem w jakim weźmiesz udział w swojej karierze zawodowej. Na pewno będziesz miał szansę zmienić nasz kraj na lepszy, bo cyfryzacja ułatwia życie ludziom wokół Ciebie. Czy www.gov.pl jest dla Ciebie? Jeżeli tak – zapraszamy do Ministerstwa Cyfryzacji.

Twój zakres obowiązków

  • Kierowanie procesem złożonej analizy biznesowej / zespołem analityków

  • Definiowanie problemów i potrzeb na poziomie biznesowym

  • Określanie interesariuszy, otoczenia biznesowego oraz wpływu projektów na organizację

  • Określanie zdolności oraz wariantów biznesowych

  • Określanie KPI dla projektów

  • Przygotowanie słowników, reguł oraz procesów biznesowych

  • Zbieranie, analiza i dokumentowanie wymagań biznesowych

  • Proponowanie i konsultowanie rozwiązań biznesowych ze zleceniodawcami oraz realizatorami zdefiniowanych wymagań

  • Wsparcie analityczne na etapach projektowania, wytwarzania i testowania systemów informatycznych

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie informatyczne, ekonomiczne lub pokrewne

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

  • Doświadczenie w pracy przy projektach IT

  • Bardzo dobre zdolności interpersonalne w zakresie pozyskiwania wiedzy i wymagań

  • Bardzo dobre umiejętności analityczne

  • Umiejętność rozwiązywania problemów i szybkiego uczenia się

  • Zdolność do precyzyjnej komunikacji z przedstawicielami zespołów biznesowych oraz IT

  • Znajomość: BPMN, UML, zagadnień związanych z pozyskiwaniem wymagań biznesowych dla projektów IT,

  • modelowaniem otoczenia i procesów biznesowych oraz inżynierią oprogramowania

  • Wiedza i doświadczenie projektowe w obszarze rozwiązań dla klienta masowego/obywatela

  • Umiejętność prezentacji wyników analizy i rekomendacji dla zróżnicowanego gremium odbiorców

Podział czasu pracy
50%

Analiza wymagań

20%

Kierowanie procesem

20%

Proponowanie rozwiązań

10%

Wsparcie analityczne

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • u klienta
  • koncentrujesz się na jednym projekcie
  • koncentrujesz się na rozwoju produktu
  • scrum
  • waterfall

Skład zespołu

  • backend developer
  • architekt
  • tester manualny
  • scrum master
  • UI designer
  • analityk biznesowy

Tak pracujemy nad projektem

  • wsparcie architekta / lidera technicznego

    Takie dajemy możliwości rozwoju

    • konferencje w Polsce

    • szkolenia wewnątrzfirmowe

    • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

    • Benefity

    • dofinansowanie zajęć sportowych

    • prywatna opieka medyczna

    • dofinansowanie nauki języków

    • ubezpieczenie na życie

    • spotkania integracyjne

    Etapy rekrutacji
    1

    Analiza CV

    2

    Rozmowa z HR

    3

    Rozmowa techniczna

    4

    Spotkanie z klientem

    5

    Wdrożenie

    Britenet Sp. z o.o.

    Chcesz rozwijać swoją karierę w firmie, gdzie dobra atmosfera pracy jest równie ważna jak profesjonalizm?

    Britenet to kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie outsourcingu IT i realizacji projektów informatycznych; ponad 700 specjalistów dbających o jakość i szczegóły; nowoczesne centra kompetencyjne w 6 oddziałach w Polsce. Najlepsze miejsce pracy IT 2015, 2016, 2017, 2018 i 2019

    w Polsce (wg. Computerworld- Kantar)

    Zobacz co się u nas dzieje na:

    Przewiń do profilu firmy

    Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

    Aktualne oferty pracodawcy