Oferta pracy

Starszy Analityk Finansowy - spółka leasingowa

Michael Page

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Rekrutujemy dla

Naszym klientem jest spółka leasingowa, zajmująca się finansowaniem różnego rodzaju sprzętów dla wielu branż. Obecnie poszukujemy Starszego analityka finansowego. Firma należy do międzynarodowej grupy finansowej o renomowanej pozycji na rynku finansowym.

Twój zakres obowiązków

  • sporządzanie raportów o wolumenie nowej produkcji, jej dochodowości, jak również o stanie portfela oraz monitorowanie portfela umów przed procesem aktywacji

  • przygotowywanie kalkulacji marż finansowych,

  • analiza rentowności oferowanych produktów finansowych, linii produktowych i segmentów biznesowych

  • przygotowywanie i wizualizacja danych na spotkania zarządu,

  • monitorowanie kosztów ogólnych z wyjaśnieniem powodów ewentualnych odchyleń,

  • aktywne uczestnictwo w procesie budżetowania oraz aktualizacji budżetów - aktualizacja danych rzeczywistych, projekcja istniejącego portfela oraz prognozy dotyczące nowej produkcji,

  • przygotowywanie informacji zarządczej z różnych zakresów działalności spółki,

  • prezentacja wyników w różnych ujęciach biznesowych, stały kontakt z biznesem w celu kontrolowania wyników

  • aktywne uczestnictwo w procesie obliczania oraz bieżącej weryfikacji modeli biznesowych,

  • komunikacja z klientami wewnętrznymi w Polsce i za granicą, wyjaśnianie odchyleń od danych budżetowych oraz trendów w bieżących wynikach,

  • udział we wdrażaniu i testowaniu systemu bazodanowego

Wymagania pracodawcy

  • minimum 5- letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Analityka Finansowego lub podobnym, preferowane w branży finansowej

  • doświadczenie w obszarze analizy danych, budżetowania i prezentacji wyników będzie dodatkowym atutem

  • wykształcenie wyższe - preferowane kierunki: metody ilościowe, matematyka, finanse

  • zdolności analityczne

  • wysoki poziom samodzielności, umiejętność udzielania rekomendacji i ocena rentowności projektów

  • biegła znajomość MS Excel - weryfikacja umiejętności odbędzie się na podstawie przesłania testu

  • znajomość VBA oraz SQL będzie dodatkowym atutem,

  • znajomość jęz. angielskiego na poziomie B2

Pracodawca oferuje

  • pakiet medyczny

  • pakiet sportowy

  • możliwość pracy hybrydowej

  • lokalizacja siedziby: okolice Ronda ONZ

  • zniżki na bilety do teatru

  • bonus roczny

  • owoce w biurze

  • parking pracowniczy