Starszy Analityk - Konsultant w Zespole Doradztwa Aktuarialnego, Consulting

EY (dawniej Ernst & Young)O firmie

Rekrutacja zdalna

EY (dawniej Ernst & Young)

Rzeźnicza 32/I piętro

Wrocław

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy w największym zespole doradztwa aktuarialnego w Polsce, będącym częścią EY European Actuarial Services - wiodącej praktyki aktuarialnej w Europie, liczącej ponad 500 osób.

Możliwości jakie na Ciebie czekają

Będąc częścią naszego Zespołu otrzymasz okazję realizacji różnorodnych projektów. Naszym klientom oferujemy szeroki wachlarz narzędzi wspomagających zarządzanie oraz usług doradczych z zakresu ubezpieczeń majątkowych i życiowych, obejmujących:

  • kompleksowe doradztwo, audyty, modelowanie i implementacja systemów raportowych (IFRS 17, IFRS 4, MCEV, Wypłacalność II – w tym kalibracja i walidacja modeli wewnętrznych);
  • projekty taryfikacji ubezpieczeń z wykorzystaniem modeli statystycznych (GLM i innych), wdrożenia nowoczesnych metod wyceny portfelowej (zastosowanie analizy zachowań klientów, telematyki itp);
  • modelowanie ubezpieczeń życiowych w środowisku Prophet i MoSeS, analizy majątkowe w Earnix;
  • wykorzystanie zaawansowanych technik danych (uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja);
  • kompleksowe wsparcie zarządzania ryzykiem i planowania strategicznego dla ubezpieczycieli;
  • przeglądy zgodności modeli i procesów z przepisami prawa oraz wytycznymi regulatorów;
  • wsparcie transakcji w sektorze ubezpieczeń i wycen spółek ubezpieczeniowych;
  • optymalizacja i automatyzacja procesów aktuarialnych.

Starszy Analityk - Konsultant
w Zespole Doradztwa Aktuarialnego,
Consulting

Numer ref.: WRO00307

Twoje główne zadania:

  • realizacja zadań w ramach różnorodnych projektów doradczych w sektorze ubezpieczeń, realizowanych w profesjonalnych zespołach doświadczonych aktuariuszy i ekspertów ubezpieczeniowych;
  • przygotowywanie modeli aktuarialnych w różnych narzędziach (np. Prophet, Excel-VBA, R, Python) oraz prezentacji dla klientów.

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

  • ukończone studia wyższe na kierunku: matematyka, fizyka, informatyka, ekonomia/ekonometria, metody ilościowe bądź pokrewne kierunki ilościowe, np. studia inżynierskie;
  • min. 2 lata doświadczenia w pracy w obszarze ubezpieczeń i znajomość zagadnień aktuarialnych;
  • zdolności analityczne oraz biegła znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, Power Point, Access).

Dodatkowym atutem będzie:

  • ukończone części egzaminu aktuarialnego,
  • znajomość regulacji Solvency II,
  • znajomość innych języków obcych (np. rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego),
  • znajomość pakietów statystycznych (np. IBM SPSS, SAS, Statistica, R, Matlab) czy środowisk modelowania aktuarialnego (np. Prophet, MoSeS, Earnix, AFM, Igloo, Remetrica) a także środowisk VBA, SQL, R, Python.

Kogo szukamy:

Poszukujemy kandydatów reprezentujących wysoki poziom samodzielności i inicjatywy w realizacji zadań, którzy wyróżniają się efektywnym zarządzaniem swoim czasem pracy, chęcią do nauki i poznawania nowych obszarów wiedzy. Istotna u kandydatów będzie także umiejętność jasnego przedstawiania informacji i dobrego komunikowania się oraz efektywnej pracy zespołowej, w tym w zespołach wirtualnych.
O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 260 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 3200, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy