Oferta pracy

Starszy Analityk Ryzyka Kredytowego

ING Lease

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • podejmowanie decyzji kredytowych dla portfela regularnego,

  • akceptacja parametrów ryzyka klienta i transakcji w procesie kredytowym,

  • stosowanie i opiniowanie procesów zatwierdzania i kontroli ryzyka kredytowego w celu utrzymania jakości nadzorowanego portfela,

  • identyfikowanie potrzeb i podejmowanie inicjatyw w zakresie poprawy efektywności procesów funkcjonujących w spółce,

  • dostarczanie wkładu i eksperckiej oceny w procesie rozwoju metodologii i modeli ryzyka kredytowego, w celu maksymalizacji jakości i użyteczności narzędzi i miar stosowanych w zarządzaniu ryzykiem kredytowym oraz do polityk i wytycznych ryzyka kredytowego, pozwalający odpowiednio reagować w działalności leasingowej ING LP,

  • wsparcie Managera Zespołu w koordynowaniu pracy zespołu w powyższym zakresie.

Nasze wymagania

  • znajomość standardów i metodologii zarządzania ryzykiem kredytowym (w tym wymogów regulacyjnych) oraz najlepszych praktyk w tym zakresie, biznesowych aspektów prawnych związanych z działalnością leasingową, bieżącej sytuacji ekonomicznej oraz uwarunkowań biznesowych, rynku oraz oferty produktów leasingowych, zasad analizy kredytowej i finansowej z elementami statystyki i ekonometrii, oraz strukturyzowania transakcji, zasad rachunkowości i analizy finansowej przedsiębiorstw, elementów prawa gospodarczego, w tym międzynarodowego z uwzględnieniem międzynarodowych baz dostawy Incoterms i języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i w piśmie,

  • umiejętność szacowania płynności i wstępnej wartości przedmiotów leasingu, analitycznego myślenia i argumentowania i zdolność do podejmowania niepopularnych decyzji i budowania trwałych relacji i rozwiązywania konfliktów.

  • zdolność do sprawnego działania i podejmowania decyzji w warunkach stresu i pod presją czasu,

  • asertywność, formułowanie niezależnych opinii, silne umiejętności negocjacyjne.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • paczki świąteczne

  • dodatkowy urlop

ING Lease

ING Lease (Polska) Sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy ING - jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Spółka jest liderem rynku leasingu w Polsce, oferując nowoczesne produkty leasingowe - dopasowane do potrzeb zarówno małych i średnich przedsiębiorstw jak i dużych, międzynarodowych korporacji. Dołącz do nas!

Przewiń do profilu firmy

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]