Oferta pracy

Starszy Inspektor ds. finansowo-księgowych

Adecco Poland Sp. z o.o.

  • Kąty Wrocławskie, dolnośląskie

  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Starszy Inspektor ds. finansowo-księgowychNumer ref.: SFK/10/21/SWI/AK

Zadania:

· prowadzenie obsługi finansowo-księgowej Centrum oraz czterech jednostek obsługiwanych, w tym m.in.

· sporządzenie sprawozdań budżetowych i finansowych,

· sporządzanie plików JPK,

· kontrola naliczania list płac - w przypadku konieczności pełnienia zastępstwa naliczanie list płac,

· terminowa zapłata zobowiązań,

· wypłata wynagrodzeń pracownikom,

· prowadzenie ksiąg rachunkowych, w tym wykonywanie obowiązków wynikających z zamykania roku,

· kontrola wykonania planu finansowego,

· nadzór nad rozrachunkami jednostek, w tym z ZUS i Urzędem Skarbowym,

· nadzór i kontrola prawidłowości rozliczeń pomiędzy placówkami z tytułu opłat za media,

· koordynowanie pracy księgowości i dbałość o terminowe wykonanie wszystkich obowiązków sprawozdawczych,

· nadzór nad prowadzeniem kas gotówkowych, terminowym rozliczaniem zaliczek pracowników oraz wypłatą kieszonkowego wychowankom,

· sporządzanie wniosków o zmiany w planie budżetowym,

· nadzór nad realizacją dotacji oraz bieżące składanie wniosków oraz rozliczeń (500+, 300+, ubezpieczenie zdrowotne, program ’za życiem’, dotacja na działalność ŚDS),

· opracowywanie analiz do przygotowania planu budżetowego na kolejny rok,

· bieżąca współpraca z Wydziałem Finansowo-Księgowym innych jednostek samorządowych

Wymagania

· studia wyższe ekonomiczne z 3 letnią praktyką w księgowości lub ukończona szkoła średnia policealna lub pomaturalną ekonomiczna i co najmniej 6-letnia praktyka w księgowości,

· biegła znajomość obsługi komputera i programów użytkowych (Word, Excel)

· biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie,

· doświadczenie w prowadzeniu ksiąg rachunkowych,

· znajomość przepisów niezbędnych do wykonywania obowiązków (ustawa o rachunkowości, ustawa o finansach publicznych),

· staż pracy na stanowisku ściśle związanym z finansami i księgowością w jednostkach budżetowych,

praktyczna znajomość zasad rachunkowości jednostek budżetowych,

Oferujemy:

· zatrudnienie w ramach umowy o pracę (pełny etat)

· możliwość rozwoju zawodowego (kursy, szkolenia)

· świadczenia z ZFŚS,

· dodatkowe wynagrodzenie roczne,

· praca w młodym i dynamicznym zespole,

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne