Oferta pracy

Starszy Inżynier Konstrukcji

Centralny Port Komunikacyjny

Aleje Jerozolimskie 142b

Ochota

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kierowanie zespołem specjalistów branży konstrukcyjnej odpowiedzialnych za zarządzanie wymaganiami projektowymi oraz za weryfikację i walidację dokumentacji na etapie realizacji projektów;

  • Zapewnienie profesjonalnej usługi koordynacji prac projektowych w zakresie konstrukcji budowlanych i inżynierskich począwszy od etapów studialnych/koncepcyjnych po projekty budowlane/wykonawcze, skończywszy na etapie realizacyjnym/nadzory autorskie, wewnętrznie w ramach biura Projektowania i Inżynierii Komponentu Lotniskowego CPK;

  • Zarządzanie procesem przygotowania pakietów dokumentacji, od zapytań ofertowych po składanie ofert, a następnie zarządzanie wszystkimi zagadnieniami związanymi z projektowaniem konstrukcji, aż do zakończenia inwestycji, z uwzględnieniem rozwiązań technicznych i branżowych;

  • Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami i usługami w specjalności inżynierii konstrukcji;

  • Udział w przygotowaniu szczegółowych harmonogramów prac podwykonawców oraz koordynacja ich prac;

  • Weryfikacja kompletności dokumentacji oraz sprawdzanie zgodności przyjętych rozwiązań projektowych z wymaganiami kontraktowymi w zakresie technicznym wskazanych branż;

  • Pełnienie nadzoru nad realizowanymi umowami wraz z odbiorem robót i usług w specjalności inżynierii konstrukcji;

  • Nadzór nad poprawnością rozwiązań technicznych tworzonych koncepcji, projektów i innych opracowań;

  • Sprawdzanie kosztorysów i rozliczanie podwykonawców;

  • Kontrola jakości, terminowości oraz zgodności wykonania z dokumentacją nadzorowanych prac;

  • Nadzór nad przestrzeganiem zasad BHP;

  • Koordynacja prac projektowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami Zamawiającego;

  • Koordynacja planowania i projektowania infrastruktury lotniska i prac przygotowawczych terenu inwestycji;

  • Udział w tworzeniu planu generalnego portu lotniczego CPK;

  • Koordynacja inwentaryzacji istniejących budynków i budowli wraz z oceną ich stanu, potwierdzeniem lokalizacji w gruncie lub przestrzeni, wraz z wdrożeniem modelu GIS / BIM zgodnie ze standardem BIM CPK.

Nasze wymagania

  • Posiadanie uznanego w branży dyplomu lub stopnia naukowego w dziedzinie inżynierii konstrukcji lub równoważne odpowiednie doświadczenie;

  • Mile widziane doświadczenie w procesie projektowym od etapu przygotowawczego/przetargu do zakończenia budowy, w wielobranżowym środowisku projektowym, przy projektach lotniskowych, infrastrukturalnych, wielkopowierzchniowych o kompleksowej specyfice;

  • 15 lat doświadczenia procesów projektowania i budowy;

  • posiadane uprawnienia budowlane specjalistyczne do wykonywanego zawodu;

  • Znajomość obowiązujących norm technicznych i przepisów, i wymagań projektowania BREEAM/i innych standardów świadomości ekologicznej;

  • Umiejętności pracy w zespole, zaangażowania w realizację powierzonych obowiązków;

  • Specjalistyczna wiedza i świadomość świata BIM/GIS i jego potencjalnego zastosowania w procesie planowania i inżynierii oraz budowy CPK;

  • Zdolność wymagania od wykonawców odpowiedniej jakości pod kątem sposobu wykonania budynku / metodologii budowy;

  • Dobre umiejętności komunikacji pisemnej, ustnej i graficznej;

  • Komunikatywna znajomości języka angielskiego;

  • Umiejętność budowy dobrych relacji na wszystkich poziomach, wewnętrznie i zewnętrznie;

  • Elastyczne i otwarte podejście do nowych sposobów pracy oraz zaangażowanie w niezależne uczenie się przez całe życie.

  • Doświadczenie przy realizacji projektów planistycznych i budowlanych w Polsce oraz znajomość lokalnych procedur administracyjnych związanych z procesem planistycznym i budowlanym;

  • Znajomość wybranych aplikacji CAD/BIM: AutoCAD, Revit, Navisworks, Microstation, ArcGIS, QGIS, Adobe Suite; MS Project, pakiet MS Office, Primavera, Synchro, Norma Pro.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • Ciekawą pracę w zgranym, dynamicznie rozwijającym się zespole;

  • Udział w największym projekcie infrastrukturalnym w Polsce o międzynarodowym znaczeniu;

  • Elastyczne godziny pracy;

  • Szkolenia i możliwość rozwoju;

  • Prywatną opiekę medyczną;

  • Dogodną lokalizację miejsca pracy w nowoczesnym biurze – bliskie sąsiedztwo Dworca Zachodniego.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Przewiń do profilu firmy