Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Starszy Konsultant Podatkowy

ALCS Doradztwo Prawno-Podatkowe

umowa o pracę
6 00010 500 brutto / mies.
kontrakt B2B
6 00010 500 netto (+ VAT) / mies.
  • 6 Sierpnia 74, Łódź
    Łódź, łódzkie
  • ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

6 Sierpnia 74

Łódź

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie analiz prawno-podatkowych, wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji, dokumentacji cen transferowych,

  • przygotowywanie komentarzy, opinii prawnych, wyjaśnień dla klientów Kancelarii, bieżące konsultacje,

  • analiza orzecznictwa krajowego i TSUE, pism organów administracji publicznej,

  • przygotowywanie wzorów umów, uchwał i innych dokumentów związanych z procesami reorganizacji struktur biznesowych,

  • koordynacja pracy pracowników niższych szczebli.

Nasze wymagania

  • co najmniej dobra znajomość przepisów podatkowych, zwłaszcza PIT, CIT, VAT, poparta co najmniej 2-letnim doświadczeniem,

  • dobra znajomość przepisów Kodeksu spółek handlowych i zagadnień podatkowych związanych z reorganizacją struktur biznesowych,

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: prawo, finanse i rachunkowość oraz pokrewne),

  • bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, komunikatywność i samodzielność,

  • kreatywność oraz umiejętność analitycznego myślenia,

  • terminowość, dokładność i skrupulatność,

  • wysoka kultura osobista i umiejętności interpersonalne,

  • bardzo dobra organizacja pracy,

  • bardzo dobra umiejętność obsługi LEX, Microsoft Word, Excel i PowerPoint.

To oferujemy

  • wysokie wynagrodzenie,

  • możliwość publikacji w mediach elektronicznych i wiodących wydawnictwach prawniczych,

  • możliwość prowadzenia szkoleń dla największych podmiotów biznesowych w kraju i regionie,

  • pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17,

  • pracę dla szerokiego spektrum klienta wyłącznie biznesowego – zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorców, w tym podmiotów zagranicznych,

  • pracę nad ciekawymi i rozwijającymi projektami, które pozwalają pogłębić doświadczenie oraz rozwój w danej dziedzinie.

O nas

ALCS wspiera swoich Klientów w zakresie najbardziej złożonych zagadnień prawnych i podatkowych, a także specjalizuje się w analizie strategii podatkowych oraz wdrażaniu rozwiązań zwiększających efektywność podatkową działalności, w szczególności poprzez wykorzystywanie ulg i preferencji podatkowych oraz zmianę struktury i formy działalności.

Ponadto, istotnym obszarem działalności ALCS jest kompleksowa obsługa w zakresie cen transferowych, obejmująca opracowywanie dokumentacji cen transferowych, analiz porównawczych (finansowych i ekonomicznych) mających na celu ustalenie ceny rynkowej w ramach transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi, a także analiz powiązań pomiędzy podmiotami i ich wpływu na realizowane transakcje.