Ta oferta pracy jest nieaktualna od 73 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Konsultant w dziale Audytu

  • Poznań, wielkopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-08-06

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy jedną z największych firm doradczych w Niemczech z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy 111 biur w 51 krajach. Od 25 lat jesteśmy obecni także w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym, prawnym oraz personalnym; prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing finansowo – księgowy. Można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach i Gdańsku.

    Jako firma doradcza uzyskujemy liczne wyróżnienia w konkursach branżowych. Zdobyliśmy m.in. pierwsze miejsce w rankingu firm księgowych oraz firm outsourcingu procesów biznesowych w księgowości „Book of Lists” (2017). Zostaliśmy też odznaczeni tytułem „Odpowiedzialny pracodawca – Lider HR 2017” przyznawany najlepszym pracodawcom w Polsce.

    W Rödl & Partner zdajemy sobie sprawę z tego jak istotne dla rozwoju zawodowego jest znalezienie równowagi między pracą, a życiem prywatnym i wypoczynkiem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pracownikom nie tylko komfortowe warunki pracy, lecz również możliwość realizowania swoich potrzeb i pasji w innych obszarach.

    Miejsce pracy: Poznań

    Zakres obowiązków

    • wykonywanie badań sprawozdań finansowych
    • planowanie projektów audytorskich
    • planowanie i organizacja pracy członków zespołu, nadzór nad stosowaniem
      właściwych standardów
    • praca na MSR, MSSF, HBI, przekształcenia HGB
    • utrzymywanie kontaktów z Klientami (głównie zagranicznymi) -
      niesztampowe podejście dzięki bieżącej identyfikacji
      zagrożeń i proponowania odpowiednich rozwiązań
    • raportowanie bezpośrednio kierownikowi zespołu
    • współpraca z konsultantami oraz biegłymi rewidentami

    Poszukiwane kompetencje

    • wykształcenie wyższe ekonomiczne lub z zakresu finansów i rachunkowości
    • mile widziany udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na biegłego rewidenta
    • min 2 lata doświadczenia zawodowego w audycie zewnętrznym
    • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i MSR/MSSF
    • znajomość języka angielskiego i/ lub niemieckiego na poziomie
      umożliwiającym swobodną komunikację biznesową
    • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy oraz pracy w zespole
    • samodzielność, inicjatywę, dokładność i systematyczność
      w wykonywaniu swoich obowiązków
    • dyspozycyjność (praca w siedzibie Klienta)

    Oferujemy

    • ciekawą pracę w zespole doświadczonych biegłych rewidentów
    • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego
    • dostęp do niezbędnych narzędzi pracy
    • dostosowany do stażu pracy szeroki pakiet świadczeń socjalnych obejmujący
      prywatną opiekę medyczną oraz program dodatkowych świadczeń
      pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji
    • dwa dni w roku dodatkowo wolne od firmy

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.