Logo Pracuj.pl

Starszy Konsultant w zespole IT Audit & Assurance

KPMGO firmie

KPMG

Opolska 114

Prądnik Czerwony

Kraków

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • MS SQL

  • Oracle

  • Microsoft Excel

System operacyjny

O projekcie

Zespół Assurance zajmuje się świadczeniem usług dotyczących audytów procesów IT, w tym m.in. audytów procesów biznesowych i sprawozdawczych, przeglądów i weryfikacji systemów informatycznych, analizy dużych zbiorów danych, a także projektowaniem, testowaniem i oceną środowiska kontrolnego w obszarach związanych z IT oraz w procesach biznesowych.

Twój zakres obowiązków

  • Nadzorowanie, a także przeprowadzanie audytów IT w ramach badania sprawozdań finansowych
  • Identyfikacja ryzyk oraz mechanizmów kontrolnych w obszarze IT
  • Testowanie kontroli w obszarze IT, między innymi w zakresie dostępu do środowiska informatycznego i danych, zarządzania użytkownikami, zarządzania zmianami oraz operacji komputerowych
  • Testowanie interfejsów i przepływów danych pomiędzy systemami informatycznymi
  • Testowanie kontroli automatycznych
  • Analiza dużych zbiorów danych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych
  • Ocena oraz testowanie systemu kontroli (głównie obszar IT) przy realizacji usług atestacyjnych dotyczących kontroli w organizacjach usługowych (ISAE 3402, SOC1, SOC2, SOC3)
  • Dokumentacja wyników prac i raportowanie wyników zgodnie z ustalonym harmonogramem

Nasze wymagania

  • Minimum 2-lata doświadczenia w obszarze przeprowadzania audytów IT, bezpieczeństwa IT lub administracji systemami IT
  • Wykształcenie wyższe - preferowane kierunki: Informatyka, Ekonomia, Audyt Wewnętrzny / IT
  • Podstawowa wiedza z zakresu środowisk informatycznych, w tym znajomości systemów zarządzania bazami danych (MS SQL, Oracle, inne mile widziane) oraz systemów operacyjnych (MS Windows, Unix / Linux, inne mile widziane)
  • Wiedza z zakresu procesów IT, w tym zarządzania dostępem logicznym i metodyk rozwoju oprogramowania
  • Bardzo dobra organizacja pracy
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i łatwość nawiązywania relacji
  • Zdolności do kreatywnego oraz nieszablonowego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów
  • Silne umiejętności analityczne
  • Motywacja i chęć do dalszego rozwoju
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (dodatkowy język jako atut)
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności programu MS Excel)

Mile widziane

  • Doświadczenie w realizacji usług atestacyjnych dotyczących kontroli w organizacjach usługowych (ISAE 3402, SOC1, SOC2, SOC3)
  • Posiadanie certyfikatów CISA, CRISC, CGEIT, COBIT, ISO/IEC 27001, ITIL Foundation (Kandydaci będący w trakcie zdobywania tych certyfikatów mogą liczyć na pomoc KPMG w realizacji tego celu)

To oferujemy

  • Pracę przy realizacji licznych projektów pozwalających na poznanie różnorodnych procesów (biznesowych i IT) u klientów działających w różnych sektorach i różnej wielkości – od średnich firm lokalnych do największych spółek polskich i międzynarodowych
  • Udział w projektach realizowanych w skali międzynarodowej
  • Klarowną ścieżkę kariery i możliwości awansu
  • Indywidualne podejście do podnoszenia kwalifikacji (liczne szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne, platformy e-learningowe, finansowanie egzaminów podnoszących kwalifikacje zawodowe)

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 roku świadczymy w Polsce kompleksowe usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego i prawnego oraz doradztwa transakcyjnego i biznesowego, w tym także IT, dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas prawie 2000 osób, które pracują w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

Starszy Konsultant w zespole IT Audit & Assurance, Opolska 114, Prądnik Czerwony, Kraków