Ta oferta pracy jest nieaktualna od 13 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Księgowy/a

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 06.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Balcke-Dürr jest renomowanym dostawcą urządzeń, rozwiązań systemowych i zaawansowanych technologii dla energetyki, ciepłownictwa i ochrony środowiska.

    W związku ze stałym rozwojem w Polsce poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za proces przejęcie księgowości z zewnętrznego biura rachunkowego, bieżące księgowania, zamknięcia ksiąg miesięczne/kwartalne/roczne oraz raportowanie. Do głównych zadań będzie należało: przygotowywanie księgowań, miesięcznych sprawozdań finansowych, rozliczeń rachunków, raportów i bilansów.

    Główne obowiązki:

    • Samodzielne wprowadzanie dokumentów księgowych do systemu SAP
    • Uzgadnianie sald na kontach dostawców, odbiorców, pozostałych kontach bilansowych
    • Rozrachunek kont bilansowych
    • Obsługa miesięcznych, kwartalnych i rocznych operacji zamknięcia okresów, w skład których wchodzą
      m. in. rozliczenia międzyokresowe, rezerwy i uzgodnienia poszczególnych pozycji
    • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i innych raportów wg MSFF i UoR
    • Ustawowe raporty VAT, CIT, statystyczne, Intrastat
    • Zapewnienie zgodności dokumentacji finansowej z MSSF i / lub UoR
    • Koordynacja księgowań ICO wewnątrz Grupy
    • Przeprowadzanie analiz ad-hoc bilansu i rachunku wyników
    • Identyfikacja obszarów pod kątem ewentualnej poprawy procesu i wydajności

    Oczekiwania:

    • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku pracy
    • Wykształcenie wyższe (min. licencjat) z zakresu rachunkowości lub finansów
    • Biegła znajomość MS Excel i SAP (obowiązkowe)
    • Praktyczna znajomość zagadnień rachunkowych i podatkowych, w szczególności podatku VAT (w tym modułu JPK)
    • Znajomość języka angielskiego: bardzo dobra w mowie i piśmie
    • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
    • Wyjątkowa dbałość o szczegóły, skrupulatność
    • Otwartość, elastyczność, ukierunkowanie na klienta i umiejętności pracy zespołowej

    Oferujemy:

    • Odpowiedzialne stanowisko z zakresem obowiązków umożliwiającym rozwój zawodowy
    • Różnorodną pracę w doświadczonym, międzynarodowym zespole
    • Prywatną opiekę medyczną, lekcje języka angielskiego finansowane przez pracodawcę
    • Przyjazną atmosferę pracy
    Prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje.

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Oświadczam, że zapoznałem się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dla kandydatów, zamieszczoną na stronie www.balcke-duerr.com oraz oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zawartych w mojej ofercie pracy dla celów przeprowadzenia postepowania rekrutacyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000) oraz z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.”