Ta oferta pracy jest nieaktualna od 135 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Księgowy/ Księgowa

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 13.11.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    SDI Media jest globalną firmą oferującą kompleksowe rozwiązania z zakresu dubbingu oraz subtitlingu dla przemysłu telewizyjnego i rozrywkowego. Jest obecna na 40 rynkach i w 37 krajach w regionie EMEA, Azji i obu Amerykach oraz zawiera 150 pomieszczeń nagraniowych i 85 pomieszczeń miksowych.

    Firma utworzyła w Polsce centrum usług finansowych , aby wspierać operacje biznesowe w całej Europie. Dział ten odpowiedzialny jest za wszystkie procesy finansowe łącznie z raportowaniem do siedziby Grupy znajdującej się w USA.

    W związku z dynamicznym rozwojem centrum finansowego poszukujemy starszego księgowego do działu zobowiązań.

    STARSZY KSIĘGOWY/ KSIĘGOWA
    WARSZAWA / MOKOTÓW

    WYMAGANIA

    • Min. 3 lata doświadczenia w pracy w księgowości (w tym min. rok doświadczenia w dziale Zobowiązań)
    • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, ekonomia)
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • Praktyczna znajomość MS Excel i systemów ERP (znajomość systemu Navision będzie atutem)
    • Znajomość regulacji prawnych związanych z podatkiem VAT w Unii Europejskiej
    • Samodzielność, dobra organizacja pracy
    • Szybka dostępność do podjęcia pracy

    ZAKRES OBOWIĄZKÓW

    • Przygotowanie odpowiednich informacji podatkowych (w tym do deklaracji VAT)
    • Udział w procesie zamknięcia miesiąca (księgowanie rezerw i rozliczeń międzyokresowych kosztów, uzgadnianie kont)
    • Zapewnienie zgodności zapisów księgowych z przepisami podatkowymi
    • Uzgadnianie sald zobowiązań z kontrahentami
    • Przygotowywanie płatności oraz kontrola nad ich alokacją
    • Księgowanie faktur kosztowych
    • Przygotowanie raportów statystycznych (GUS), głównie dla SDI Media A/S w Polsce
    • Wsparcie Supervisora AP – kontrola zapisów dotyczących zobowiązań, danych do deklaracji VAT, aprobata płatności; pomoc młodszym księgowym w priorytetyzacji zadań
    • Działanie na rzecz ulepszania istniejących procesów

    OFERUJEMY

    • Umowę o pracę
    • Wynagrodzenie uzależnione od umiejętności
    • Dostęp do karty sportowej i prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego
    • Możliwość rozwoju umiejętności w różnych obszarach księgowości
    • Stanowisko pracy w międzynarodowym środowisku