Ta oferta pracy jest nieaktualna od 117 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy księgowy / Starsza księgowa

  • Ciechanów, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 28.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    IL Cosmetics Group jest wiodącym światowym liderem w dziedzinie produkcji lakieru do paznokci, tuszu do rzęs, błyszczyków i eyelinerów. Dzięki połączeniu innowacyjności, know-how i nowych pomysłów, IL COSMETICS jest firmą nieustannie rozwijającą się. Nasze produkty sprzedawane są na całym świecie, a nasze zakłady znajdują się w Luksemburgu i Polsce.

    Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Ciechanów

    Podlegając Dyrektorowi Zarządzającemu Grupy z siedzibą w Luksemburgu, starszy księgowy będzie odpowiedzialny głównie za codzienne planowanie, wdrażanie, prowadzenie i kontrolowanie wszelkich czynności związanych z finansami działalności prowadzonej w Polsce. Będzie również odpowiedzialny za rachunkowość, finansowanie kapitału obrotowego i lokalne zarządzanie gotówką.

    Obowiązki :

    • Kierowanie i nadzorowanie wszelkich czynności księgowych związanych z działalnością prowadzoną w Polsce
    • Zapewnienie efektywnych kontroli wewnętrznych i zgodności z obowiązującymi ustawami unijnymi, państwowymi i lokalnymi przepisami dotyczącymi sprawozdawczości finansowej i podatkowej.
    • Dokonywanie codziennych operacji bankowych
    • Zarządzanie kapitałem obrotowym i środkami pieniężnymi
    • Odpowiadanie za aspekty podatkowe w Polsce we współpracy, w razie potrzeby, z zewnętrznymi specjalistami
    • Prowadzenie procesów dotyczących prognozowania finansowego, budżetów i sporządzanie raportów firmie macierzystej
    • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi i księgowymi oraz audytorami

    Wykształcenie i doświadczenie :

    • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów lub księgowości
    • Przynajmnej jeden samodzielnie zamknięty rok księgowy w przedsiębiorstwie o profilu przemysłowym
    • Zdolność negocjowania prostych umów, w razie potrzeby przy współpracy z zewnętrznymi prawnikami
    • Ponad 5 letnie doświadczenie w księgowości na stanowiskach cechujących się odpowiedzialnością i kierownictwem, najlepiej w firmach przewożących towary na terenie Europy (transport wewnętrzny jak i do klientów)
    • Bardzo dobry angielski, zarówno w mowie jak i pismie
    • Doświadczenie w kontroli kosztów będzie dodatkowym atutem
    • Ogólna znajomość programów komputerowych, większość informacji pochodzi z naszego autorskiego oprogramowania

    Szukamy osoby o :

    • Wysoko rozwiniętych umiejętnościach interpersonalnych, umiejętnościach komunikowania się i zarządzania personelem na wszystkich poziomach organizacji oraz w innych lokalizacjach firmy
    • Zdolności rozwiązywania problemów i kreatywnym podejściu oraz umiejętności właściwego osądu i podejmowania decyzji w oparciu o szczegółowe i aktualne analizy
    • Wysokim poziomie uczciwości, niezawodności, pilnej i zorientowanej na wyniki

    Na stanowisku będziesz odpowiedzialny również za:

    • Zgłoszenia księgowe i podatkowe firmy oraz sporządzanie statutowych sprawozdań spółki (bilanse, zestawienia zysków i strat)
    • Zarządzanie wewnętrznymi przepływami towarów pomiędzy różnymi podmiotami firmy oraz fakturowanie, w tym fakturowanie oparte na przepisach VAT z różnych krajów
    • Kontakt z lokalnymi bankami i pomoc dyrektorowi generalnemu z siedzibą w Luksemburgu
    • Prowadzenie księgowości we współpracy z młodszym księgowym i pomoc ekspertom zewnętrznym w razie potrzeby
    • Zapewnianie zgodności z prawem i polityką firmy

    Oferujemy:

    • Międzynarodowe środowisko pracy
    • Pracę na pełen etat w firmie w Ciechanowie (około 70 km od Warszaw)
    • Możliwosc pracy w systemie home office (w wybrane dni w zaleznosci od potrzeb firmy)
    • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia
    • Możliwość rozwoju w strukturze firmy
    Zainteresowane osoby prosimy o wysyłanie dokumentów aplikacyjnych wraz z oczekiwaniami finansowymi klikając na przycisk Aplikuj