Oferta pracy

Starszy Księgowy / Starsza Księgowa

NATEK POLAND

  • Łódź

    Łódź, łódzkie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Wdrożenie a następnie rozwijanie systemów finansowo-księgowych oraz niezbędnego oprogramowania

  • Zarządzanie rachunkowością statutową i zarządczą

  • Sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z UoR

  • Przygotowywanie regularnych miesięcznych, kwartalnych i rocznych raportów statutowych, takich jak bilans, rachunek zysków i strat oraz raport przepływów pieniężnych

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT)

  • Koordynowanie procesu zamykania miesiąca

  • Doradzanie rozwiązań i procedur pod kątem księgowo-podatkowym

  • Dbanie o zgodność z polskimi przepisami księgowymi i podatkowymi oraz o prawidłowy obieg dokumentacji dla celów podatkowych

  • Aktywne monitorowanie zmian w przepisach prawa księgowego i podatkowego

  • Wsparcie zespołu raportowania

  • Koordynowanie procesu audytów zewnętrznych

  • Współpraca zewnętrzna m.in. z instytucjami finansowymi, doradcami podatkowymi, audytorami i organami podatkowymi

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i rachunkowości

  • Minimum 4-letnie doświadczenie w księgowości i rachunkowości

  • Biegła znajomość j. angielskiego, j. niemiecki lub francuski będą dodatkowym atutem

  • Znajomość zasad i przepisów z zakresu polskiej rachunkowości oraz podatków

  • Znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, Access, PowerPoint)

  • Doświadczenie w pracy w systemie Comarch Optima będzie dodatkowym atutem

  • Umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole

  • Wysokie poziom analitycznego myślenia

To oferujemy

  • Pracę w innowacyjnej i stale rozwijającej się, międzynarodowej firmie IT

  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań

  • Płaską strukturę organizacji oraz bliską współpracę z zarządem

  • Możliwość rozwoju w międzynarodowych strukturach grupy NATEK (PL, SK, CZ, BG)

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub umowę B2B

  • Cykliczny feedback i ocenę pracy

  • Elastyczne godziny pracy oraz pracę zdalną również po okresie pandemii – konieczność sporadycznych wizyt w biurze w Warszawie (maksymalnie 4 razy w miesiącu)

  • Opiekę medyczną Medicover, kartę Multisport, ubezpieczenie na życie

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • program rekomendacji pracowników

Misją NATEK jest dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań outsourcingowych IT dla największych, znanych światowych marek. Wartości, którymi się przy tym kierujemy to odpowiedzialność, doświadczenie i partnerstwo. Jednocześnie skupiamy się na budowaniu lepszego społeczeństwa wokół nas poprzez nasze działania CSR oparte na trzech głównych filarach: społecznym, edukacyjnym i środowiskowym.

Przewiń do profilu firmy

To stanowisko to świetna okazja dla doświadczonego księgowego, który do tej pory wspierał procesy rachunkowego zamknięcia roku, raportowania a także tworzenia sprawozdań finansowych i chciałby obecnie przejąć za nie pełną odpowiedzialność.

Starszy Księgowy będzie odpowiedzialny za wsparcie procesu przeniesienia księgowości od zewnętrznego dostawcy do struktur wewnętrznych. Będzie również wdrażał wytyczne księgowe, brał bezpośredni udział w cyklu księgowym oraz przygotowywał dokumenty/sprawozdania finansowe.

Po zakończeniu procesu migracji, Starszy Księgowy będzie odpowiedzialny za wszystkie procesy statutowe, w tym przygotowanie sprawozdań finansowych i podatkowych (VAT, CIT).

Starszy Księgowy/ Starsza Księgowa będzie raportował do Managera Finansów grupy NATEK (PL, CZ, SK, BG). Będzie miał również możliwość przejęcia w przyszłości odpowiedzialności za pozostałe spółki grupy (CZ, SK, BG).