Oferta pracy

Starszy naukowiec (Biolog Komórki)

Captor Therapeutics S.A

  • Duńska 11, Fabryczna, Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 3

Duńska 11

Fabryczna

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • opracowywanie i wdrażanie różnych testów komórkowych

  • wykonywanie nisko- i wysokowydajnych badań przesiewowych w celu wsparcia kampanii odkrywania leków

  • standaryzacja, przygotowanie i utrzymanie patologicznych linii komórkowych do programów odkrywania leków

  • opracowywanie i wykonywanie eksperymentalnych strategii sposobów działania terapeutyków

  • właściwe dokumentowanie i raportowanie wyników eksperymentów oraz wkład naukowy w projekty badawcze w wielu obszarach chorobowych

  • ścisła współpraca z członkami zespołu

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe: biotechnologia, biologia komórki, biologia molekularna lub pokrewne

  • minimum 4-letnie doświadczenie na pokrewnym stanowisku pracy

  • umiejętność pracy z liniami komórkowymi, w tym transfekcje linii komórkowych, analiza fenotypów, analiza Western Blot

  • znajomość technik opartych o pomiary fluorescencyjne i/lub luminescencyjne

  • analiza żywotności komórek, wykonywanie testów cytotoksyczności i proliferacji

  • znajomość technik immunoenzymatycznych

  • doświadczenie z zakresu optymalizacji i walidacji testów komórkowych

  • komunikatywny język angielski

  • umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów

To oferujemy

  • Zatrudnienie w rozwijającej się polsko-szwajcarskiej firmie w oparciu o umowę o pracę

  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego i poszerzania kwalifikacji

  • Dofinansowanie do karty Multisport,

  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej oraz

  • Dofinansowanie do ubezpieczenia na życie

  • Program motywacyjny w postaci akcji firmy

  • Przyjazną atmosferę

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • firmowa biblioteka

  • kawa / herbata

Twoim głównym zadaniem będzie opracowanie i optymalizacja testów komórkowych do rozwijania kandydatów na leki małocząsteczkowe w patologicznych liniach komórkowych, a także szkolenie i mentoring młodszych członków zespołu. Na tym stanowisku oczekuje się pracy w laboratorium na poziomie 50-70%

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.

Captor ma swoją główną siedzibę we Wrocławiu – tutaj, w naszych laboratoriach, pracujemy nad cząsteczkami chemicznymi, które w przyszłości staną się lekami. Firma zrodziła się z fascynacji celowaną degradacją białek – technologią, która naśladując naturalny mechanizm komórkowy pozwala eliminować białka zaangażowane w rozwój chorób. Do naszego zespołu szukamy osób, które dzielą z nami pasję do nauki i chęć zaangażowania w projekty, które mogą wnieść w medycynę kolejne przełomowe rozwiązania.

Przewiń do profilu firmy