Oferta pracy

Starszy Prawnik w Dziale Prawnym i Compliance

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

  • Ogrodowa 58, Wola, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa

Ogrodowa 58

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • analiza polskich i europejskich przepisów w zakresie działalności firm inwestycyjnych (w tym przede wszystkim MIFID II, Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi oraz rozporządzenia delegowane) oraz wytycznych nadzorczych

  • projektowanie i wdrażanie procesów mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązkami domów maklerskich

  • współpraca z zagranicznymi kancelariami prawnymi i firmami doradczymi

  • współpraca z polskimi, zagranicznymi oraz europejskimi organami nadzoru finansowego

  • wdrażanie projektów optymalizacyjnych z zakresu regulacyjnego

  • uczestnictwo w projektach z zakresu wdrożenia najnowszych technologii pod kątem zapewnienia zgodności

  • bieżące wsparcie prawne dla innych jednostek organizacyjnych Spółki

  • ocena stopnia przestrzegania przepisów prawa w XTB

Nasze wymagania

  • 5 lat doświadczenia w zawodzie prawnika w zakresie regulatory compliance zdobyte w podmiocie regulowanym lub w kancelarii prawnej albo w firmie konsultingowej świadczącej usługi na rzecz takich podmiotów

  • znajomość regulacji prawnych i praktyk rynkowych w zakresie działalności firm inwestycyjnych

  • dobrze rozwinięte umiejętności analityczne

  • umiejętność sprawnego stosowania prawa w praktyce

  • umiejętność przygotowywania wewnętrznych aktów prawnych, regulaminów

  • samodzielność i inicjatywa w wykonywaniu powierzonych obowiązków

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

To oferujemy

  • Udział w nieszablonowych projektach informatycznych realizowanych w obszarze globalnego rynku finansowego;

  • Dostęp do zaawansowanych technologii informatycznych (możliwość tworzenia innowacyjnych programów elektronicznego obrotu);

  • Pracę z doświadczonymi programistami;

  • Pakiet świadczeń pozapłacowych.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

XTB to przede wszystkim innowacyjność i ciągły rozwój. Tworzymy największą regulowana firmę inwestycyjną i FinTech w Polsce, specjalizującą się w obrocie instrumentami finansowymi. Działamy na ponad 10 rynkach min. w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Globalnie zatrudniamy ponad 500 osób. Stawiamy na rozwój naszych pracowników, dlatego XTB jest najlepszym miejscem, aby zdobyć doświadczenie i rozwijać nabyte umiejętności. Nasza innowacyjna działalność, produkty i technologie są doceniane przez inwestorów i rynek. Zdobyliśmy aż 5 nagród przyznawanych podczas największej branżowej konferencji 'Invest Cuffs' - Polish Forex Broker of the Year, Polish CFD Broker of the Year, Public Company of the Year, Personality of the Market (Omar Arnaout), Analyst of the Year (Przemysław Kwiecień).

Przewiń do profilu firmy