Oferta pracy

Starszy Prawnik

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp.j.O firmie

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp.j.

plac Stanisława Małachowskiego 2

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Udział w transakcjach M&A, w tym w draftowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej oraz koordynacja procesów due diligence;

  • Koordynowanie pracy zespołu transakcyjnego i utrzymywanie kontaktów z klientem i innymi doradcami klienta w codziennych bieżących sprawach dotyczących projektu;

  • W ramach procesów due diligence, analizowanie ryzyk związanych z planowaną transakcją i proponowanie sposobu ich mitygacji;

  • Przygotowywanie, negocjowanie, wprowadzanie zmian i zarządzanie pracą nad dokumentacją transakcyjną;

  • Wsparcie w czynnościach organizacyjnych w projekcie;

  • Udział w negocjacjach;

  • Przygotowywanie zamknięcia transakcji;

  • Udział w czynnościach post transakcyjnych;

  • Współpraca z innymi działami kancelarii;

  • Analiza rynku transakcji i pomoc w działaniach marketingowych i BD zespołu M&A;

  • Wsparcie partnera prowadzącego praktykę w zarzadzaniu zespołem.

Nasze wymagania

  • Co najmniej 5-cio letnie praktyczne doświadczenie w doradztwie prawnym w transakcjach M&A – warunek konieczny;

  • Uprawnienia zawodowe potwierdzone wpisem na listę radców prawnych lub adwokatów – warunek konieczny;

  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca wykonywanie powierzonych zadań – warunek konieczny;

  • Dobra znajomość prawa spółek handlowych i prawa zobowiązań – warunek konieczny;

  • Znajomość i rozumienie realiów prowadzenia działalności gospodarczej – warunek konieczny;

  • Kreatywne podejście i umiejętność sprawnego komunikowania wniosków;

  • Otwartość na świat i chęć zdobywania nowych doświadczeń, poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności praktycznych łączących rozmaite dziedziny prawa;

  • Ciekawość i chęć zrozumienia otoczenia biznesowego naszych klientów;

  • Zaangażowanie i bardzo dobra organizacji pracy;

  • Umiejętność koordynowania pracy młodszych prawników w ramach zespołu;

  • Praktyczne i efektywne podejście do powierzonych zadań.

To oferujemy

  • Dołączenie do zespołu realizującego ciekawe, wymagające, interdyscyplinarne i często prestiżowe projekty;

  • Przyjazną i pozytywną atmosferę pracy;

  • Dofinansowanie do szkoleń w ramach programu rozwoju zawodowego;

  • Pakiet medyczny i sportowy.

O nas

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowisko Starszego Prawnika (senior associate) do praktyki transakcyjnej (M&A) w Warszawie.

Naszym prawnikom umożliwiamy współpracę z doświadczonymi prawnikami transakcyjnymi, pracę przy ciekawych i wymagających projektach, ciągłe poszerzanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji oraz podejmowanie wyzwań zawodowych także w pokrewnych dziedzinach prawa.