Oferta pracy

Starszy Specjalista Compliance

ING Bank Śląski S.A.

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • Analiza i ocena poziomu ryzyka klientów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) i wydawanie opinii odnośnie nawiązania/ kontynuowania relacji z klientem,

  • Analiza i typowanie podejrzanych aktywności klientów,

  • Współpraca z innymi jednostkami Banku w projektach związanych z KYC/AML/CFT,

  • Przygotowywanie wewnętrznych procedur i wytycznych,

  • Opiniowanie procedur bankowych w zakresie obowiązujących standardów AML/CFT,

  • Aktywne poszukiwanie obszarów do poprawy i optymalizacji w procesach biznesowych i operacyjnych w obszarze AML/CFT,

  • Weryfikacja klientów pod kątem pełnienia funkcji PEP oraz występowania na listach wewnętrznych banku i listach ostrzeżeń publicznych,

  • Weryfikacja informacji pojawiających się w zewnętrznych źródłach (tzw. „zła prasa"),

  • Przygotowywanie raportów z zakresu AML

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, bankowość, prawo),

  • Minimum roczne doświadczenie w obszarze AML/CFT/KYC zdobyte w bankowości lub instytucjach finansowych,

  • Bardzo dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie– poziom B2,

  • Umiejętność analizy i syntezy informacji,

  • Zdolności organizacyjne, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji,

  • Umiejętność współpracy w zespole i skutecznej komunikacji

Mile widziane

  • Certyfikaty zawodowe (ACAMS, ICA),

  • Doświadczenie w pracy zdalnej w rozproszonym zespole,

  • Znajomość zagadnień FATCA/CRS

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Przewiń do profilu firmy