Starszy Specjalista ds. Aktuarialnych - Dział Aktuarialny Ubezpieczeń Majątkowych

Generali

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie zadań Funkcji Aktuarialnej w wypełnianiu celów określonych Ustawą o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

  • Udział w projektach aktuarialnych (w tym IFRS17)

  • Kalkulacja rezerw techniczno-ubezpieczeniowych

  • Udział w procesie raportowym Solvency II na potrzeby KNF i Grupy Generali

  • Przygotowywanie dodatkowych raportów na potrzeby KNF i Grupy Generali

  • Przeprowadzanie aktuarialnych analiz portfela spółki majątkowej (w tym analiza szkodowości, analiza zyskowności, analiza zmian środków własnych)

  • Udział w przygotowywaniu projekcji finansowych oraz kapitałowych

  • Modyfikacja bazodanowych procesów aktuarialnych na potrzeby bieżących zmian

  • Automatyzacja i optymalizacja procesów i narzędzi raportowych

Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze aktuariatu ubezpieczeń majątkowych

  • Wykształcenie wyższe ścisłe bądź ekonomiczne (preferowane kierunki matematyka, fizyka, ekonometria)

  • Licencja aktuarialna lub zdane egzaminy aktuarialne będą dodatkowym atutem

  • Bardzo dobra znajomość Microsoft Excel (znajomość VBA mile widziana)

  • Bardzo dobra znajomość relacyjnych baz danych oraz SQL,

  • Mile widziana wiedza z zakresu rachunkowości oraz znajomość zagadnień Solvency II i IFRS 17

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

  • Wysokie umiejętności analityczne

  • Dokładność, sumienność w wykonywaniu zadań

  • Umiejętność budowania relacji oraz współpracy w zespole

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi