Oferta pracy

Starszy Specjalista ds. Aktuarialnych

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń WzajemnychO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Starszy Specjalista ds. AktuarialnychNumer ref.: 000011576

Twoje zadania:

  • Udział w procesach wyliczenia i raportowania rezerw wg PSR, MSSF, Solvency II na potrzeby Towarzystwa, KNF i Grupy PZU
  • Przygotowywanie analiz portfela ubezpieczeń majątkowych na potrzeby zarządcze, analizy szkodowości i zyskowności
  • Tworzenie i aktualizacja modeli aktuarialnych na potrzeby wyliczenia rezerwy IBNR i najlepszego oszacowania rezerw
  • Przeprowadzanie analiz aktuarialnych i modelowania statystycznego, weryfikacja dokumentacji wyliczeń aktuarialnych
  • Wykonywanie czynności w ramach Funkcji Aktuarialnej zgodnie z Ustawą o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej
  • Modyfikacja bazodanowych procesów aktuarialnych na potrzeby bieżących zmian
  • Automatyzacja i optymalizacja procesów i narzędzi raportowych z wykorzystaniem programów Excel i SAS

Czekamy na Ciebie, jeśli:

  • Masz min. 2-letnie doświadczenie w obszarze aktuariatu finansowego, aktuariatu taryfowego, zarządzania ryzykiem (wyliczeniu wymogów kapitałowych), kontrolingu
  • Posiadasz wysokie umiejętności w zakresie analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów
  • Znasz bardzo dobrze MS Excel, w tym programowanie w VBA
  • Masz wykształcenie wyższe lub nauki na ostatnim roku studiów kierunek: matematyka, statystyka, metody ilościowe, fizyka, ekonomia, ekonometria
  • Posiadasz umiejętności przetwarzania danych w co najmniej jednym z systemów bazodanowych: SAS, SQL, Access
  • W stopniu dobrym znasz język angielski umożliwiający czytanie dokumentów
  • Znajomość SAS lub R będzie mile widziana

Korzyści dla Ciebie:

  • umowa o pracę,
  • atrakcyjny system wynagradzania,
  • profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych,
  • opieka medyczna w PZU Zdrowie,
  • program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU,
  • możliwość rozwoju pasji sportowych w ramach licznych sekcji PZU Sport Team (od badmintona - po żeglarstwo).

Ogłoszenie archiwalne