Oferta pracy

Starszy specjalista ds. analiz rynku

PGNiG SAO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Starszy specjalista (Senior)

Oddział Obrotu Hurtowego poszukuje pracownika na stanowisko:

Starszy specjalista ds. analiz rynkuNumer ref.: 01_OOH_01_2021

Zadania

  • Analiza i prognozowanie czynników fundamentalnych wpływających na kształtowanie się cen gazu, ropy naftowej, energii elektrycznej, CO2, praw majątkowych oraz innych surowców energetycznych i produktów powiązanych;
  • Przygotowywanie krótko i długoterminowych prognoz cen towarów energetycznych i energii elektrycznej;
  • Przygotowywanie analiz na potrzeby zarządzania portfelem towarów energetycznych i energii elektrycznej;
  • Tworzenie interaktywnych raportów typu Business Intelligence prezentujących dane rynkowe i dane na temat portfela towarowego;
  • Udział w negocjacjach gazowych kontraktów zakupowych i sprzedażowych;
  • Udział w tworzeniu modeli prognostycznych dla cen towarów energetycznych i energii elektrycznej

Wymagania

Obligatoryjne:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, ekonometryczne, finansowe, matematyczne lub techniczne;
  • Przynajmniej 2 - letnie doświadczenie analityczne lub branżowe;
  • Umiejętność analizy danych i wysokie zdolności analityczne;
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego  - przynajmniej na poziomie C1;
  • Zaawansowana znajomość Excel i Power Point

Mile widziane:

  • Bardzo dobra znajomość rynku gazu, ropy, energii elektrycznej, CO2 lub praw majątkowych;
  • Wiedza z zakresu zarządzania portfelem towarowym, tradingu lub zarządzania ryzykiem rynkowym;
  • Doświadczenie w prognozowaniu cen rynkowych lub innych zmiennych ekonomicznych;
  • Znajomość języków programowania SQL, R lub Python;
  • Znajomość narzędzi Business Intelligence, szczególnie Power BI

Oferujemy

  • Pracę w dużej, stabilnej Spółce;
  • Zatrudnienie w Oddziale Obrotu Hurtowego PGNiG SA w Warszawie;
  • Możliwość stosowania zaawansowanej analityki tworzonej przy pomocy najwyższej klasy narzędzi, która ma realne przełożenie na wynik finansowy firmy;
  • Duże możliwości rozwoju wiedzy i kompetencji zarówno branżowych, jak i technicznych, również w środowisku międzynarodowym;
  • Ciekawe zadania, w tym tworzenie analiz rynkowych na rzecz aktywnie zarządzanego, złożonego portfela gazu, ropy, energii elektrycznej i innych towarów energetycznych;
  • Współpracę przy projektach kluczowych dla rozwoju rynku gazu w Polsce;
  • Pracę w młodym, ambitnym i innowacyjnym zespole, otwartym na wymianę wiedzy i doświadczeń;
  • Swobodną atmosfera w pracy oraz zapewnione zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym;
  • Konkurencyjne wynagrodzenie;
  • Atrakcyjny finansowo pakiet świadczeń pracowniczych, w tym opieka medyczna, dofinansowanie do biletów ZTM;
  • Dostęp do kursów językowych i bogatej oferty szkoleń;
  • Biuro w dogodnej lokalizacji z parkingiem i rowerownią dla pracowników;
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy